Sign in / Join

Kvety ako hlavný dekoračný prvok v domácnosti prinášajúci radosť a pocit skutočného domova

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kvety

Kvety symbol určitého prejavu náklonnosti. Bezpochyby sa kytici kvetov poteší každá žena. O to viac, keď je obdarovaná len tak vo všedný deň a bez akéhokoľvek sviatku. A samozrejme z lásky. Vedia spraviť radosť, pohladiť na duši a majú ešte jednu vlastnosť. Dokážu vyčariť skutočný domov. Kvety majú totiž zvláštne čaro, ktoré zasiahne každého, kto ich v miestnosti vidí. Ako a kam ich umiestniť tak, aby vynikli a robili radosť?

Je bežným javom, že ľudia chcú mať svoj domov plný dekorácií. Práve dekorácie vedia navodiť milú a útulnú atmosféru. Dekorácie do bytu však nemusia byť vždy len v podobe sošiek alebo srdiečok na zavesenie. Využiť môžete aj kvety. Prinášame vám zopár inšpirácií.

Kvety a obývačka

Obývačka je miestom, kde sa stretáva celá rodina. Kvety by preto mali byť všetkým na očiach a vôbec nezaškodí, ak sa rozhodnete pre veľkú kyticu zo živých alebo umelých kvetov. Kúpiť môžete peknú vázu, ktorú položíte do stredu konferenčného stolíka. Veľkú kyticu v strede stola skutočne nikto neprehliadne. Navyše, ak sa rozhodnete pre umelé kvety, o dekoráciu máte postarané na niekoľko rokov.

Chodba

V chodbe môžete využiť samotné vchodové dvere, cez ktoré prechádzate dennodenne vy a cez víkendy aj návšteva či príbuzní. Jednoduché, zato vkusné vence na dvere udrú do očí už pri vstupe do domu a budú milým privítaním pre každého, kto cez ne vchádza.

Neprehliadnite:

zimné záhrady, kvetyZimné záhrady a nábytok – myslite na tento dobrý nápad už teraz a užite si záhradu aj v zime

Kuchyňa

Mať na kuchynskom stole kyticu vo váze nie je vždy úplne najpraktickejšie. Častokrát môže váza s kvetmi zavadzať, poprípade cez ňu na seba navzájom nevidíte pri spoločnom obede. Preto si môžete zaobstarať dekoračné kvetináče, ktoré položíte na kuchynskú parapetu. Kvety sa na vás budú z kraja izby usmievať a nebudú vám zavadzať pri hlavnej činnosti. Vo všeobecnosti sa do kuchyne skôr odporúčajú umelé kvety, nakoľko je tam teplo z varenia a nie príliš vhodné podmienky na ich prežitie.

Kúpeľňa

V kúpeľni je vyššia vlhkosť vzduchu ako v ostatných častiach domu. Hodia sa do nej preto skôr zelené rastliny než okrasné kvety. Ak vám neprekáža prítomnosť umelých rastlín, do malej vázy môžete položiť niekoľko umelých halúzok eukalyptu, ktorý sa hodí do každej kúpeľne a vďaka nemu má kúpeľňa moderný a svieži nádych.

Kvety vedia oživiť každú miestnosť, priniesť radosť a dotvoriť spokojný a pohodový domov.

Foto: Ewalds.sk