Luxusný wellness na Slovensku: 10 tipov pre náročných, ktoré sa oplatí navštíviť za každú cenu

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Rezort x-bionic sphere, Šamorín, wellness

Horúci a zároveň osviežujúci wellness, nekonečné pohľady na hory či historickú dominantu, gurmánske zážitky, komunikácia bez jazykovej bariéry. Také je rozhodujúce kritérium pri hľadaní oddychu na Slovensku s prívlastkom luxusný. Aj napriek rôznym okolnostiam je príležitosť naplno si užiť aspoň na pár chvíľ čas vytúženého a sladkého ničnerobenia. Nasledujúcich zopár tipov je z obľúbených rezortov, ktoré si svojich návštevníkov hýčkajú v štýle VIP. 

1. Rezort x-bionic® sphere | Šamorín

Výnimočný areál zdravia vznikol vďaka myšlienke vytvoriť podmienky pre každého, kto nielen rád športuje, ale potrpí si aj na kvalitný relax, gastronómiu a zmysluplné trávenie voľného času. Návštevníci tu – okrem špičkových športovísk s olympijskými parametrami a vybavením – nájdu široké možnosti oddychu presne podľa svojej chuti a nálady. K vyhľadávaným službám patria – popri ubytovacích možnostiach – voľnočasové možnosti wellness centra. Je to dokonalé miesto pre obnovenie fyzických a psychických síl. Vybrať si môžete zo siedmich druhov sáun – prvá ázijská sauna na Slovensku, biosauna či exteriérová fínska sauna, parná sauna, infrasauna, soľná jaskyňa a parná bylinková sauna. K dispozícii je aj exteriérový ochladzujúci bazén, uvoľniť sa môžete v príjemnej atmosfére tepidária, troch víriviek, či kneippovho kúpeľa.

Rezort x-bionic sphere, Šamorín, wellness, informácie o Slovenku, kultúra, história, pamiatky, relax

 

Foto: x-bionicsphere.com
Viac na: www.x-bionicsphere.com

2. Zochova chata – Wellness & Spa | Malé Karpaty

Odpočinok v prírode po turistike si žiada ešte niečo navyše. Byť až po krk ponorený vo vírivke. Takýto pocit uvoľnenia nadobudnete vo wellness centre v známom stredisku v Zochovej Chate. Relaxačné procedúry sa odohrávajú pod korunami mohutných malokarpatských bukov vo vonkajšej vírivke, z ktorej môžete prejsť priamo do sauny v obrovskom sude. Ak by náhodou počasie neprialo, situáciu vyriešite vo vnútornom bazéne s masážnymi tryskami. Interiéry sú zariadené v horskom štýle s prírodnými prvkami. A tak sa vo fínskej, infra, bylinkovej alebo parnej saune budete cítiť ako na dovolenke niekde hlboko v horách. Po otužovaní v ľadovom bazéniku či pod sprchami si zdriemnite na vyhrievanom lehátku v tepidáriu, alebo sa prejdite na terasu do záhrady s romantickým jazierkom. Pocit uvoľnenia bude dokonalý po blahodárnej masáži, po ktorej sa každý cíti ako znovuzrodený.

Wellness Spa Zochova chata, Malé Karpaty, informácie o Slovensku, kultúra, história, relax, cyklo,

 

Foto: hotelzochovachata.sk
Viac na: www.hotelzochovachata.sk

Neprehliadnite:
Zbavte sa bolesti chrbtice. Stačí, ak urobíte pár dobrých krokov a svet bude krajší!

3. Hotel Amade Chateau – Wellness & Spa | Vrakúň

Elegantné a charizmatické Wellness & Spa v Hoteli Amade Château neďaleko Dunajskej Stredy vás nadchne nielen sviežim priestorom, ale tiež starostlivosťou. Zaplávať si tu môžete vo vonkajšom plaveckom bazéne, vo vnútri vás čaká relaxačný bazén plný atrakcií, ktorý je naviac priamo prepojený s vírivkou. Relax v objatí tepla si užijete do sýtosti vo fínskej, parnej a infrasaune. Voňajú v nich esenciálne oleje, ktoré omladzujú a dodajú novú energiu telu aj mysli. Unikátom v Amade Wellness & Spa sú veľkolepé turecké kúpele Hamam vybudované podľa návrhu rodených tureckých architektov. Zážitok ako z príbehov Tisíc a jednej noci zažijete v parnom kúpeli pod maľovanými klenbami, doprajte si tu tiež tradičné kúpeľné rituály, ktoré prebudia telo a osviežia ducha.

Hotel Amade Chateau - Wellness & Spa, Vrakúň, informácie o Slovensku, kultúra, história, relax

 

Foto: hotelamade.sk
Viac na: www.hotelamade.sk

4. Wellness Hotel Patince| Patince

V rezorte sa využíva voda z vlastného termálneho prameňa Hévíz s teplotou 27°C, ktorý vyviera z hĺbky 200 m. Termálna voda v Patinciach sa vyznačuje vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka i síranov a vďaka tomu veľmi priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a proti jeho chorobám. Bazénový svet je komplex bazénov s využitím vody z termálneho vrtu, ktorá je špeciálne upravovaná tak, aby bola zdravotne a hygienicky vyhovujúca.

Wellness Hotel Patince Patince, informácie o Slovensku, cestovanie, kultúra, relax, regióny

 

Foto: wellnesspatince.sk
Viac na: www.wellnesspatince.sk

5. Wellness Elizabeth | Trenčín

Prepych priamo pod Trenčianskym hradom si užijete vo wellness centre v štýle rímskych kúpeľov hotela Elizabeth. Ako v oáze pokoja sa budete cítiť pri oddychu v hydromasážnom bazéne, kde sa o vašu pohodu postarajú masážne trysky. Vaše telo vyhreje príjemné teplo vo fínskej, rímskej, parnej alebo bylinkovej saune, kde si užijete tiež príjemnú vôňu a svetelnú farebnú terapiu. Imunitu posilnite následným ochladením sa pod špeciálnymi sprchami s názvom Studená hmla a Tropický dážď, alebo dajte prednosť ľadovej drti. Dopriať si tu môžete tiež masáž.

Wellness Elizabeth Trenčín, informácie o Slovenku, kultúra, história, pamiatky, relax, regióny

 

Foto: hotelelizabeth.sk
Viac na: www.hotelelizabeth.sk

6. Wellness & Spa Hotel Kaskády | Sliač

Zabudnite na stres i únavu a posilnite svoju imunitu v omamne pôsobiacom wellness v Hoteli & Spa Resort Kaskady, ktorý leží len 16 km od Banskej Bystrice. Celoročne sa tu môžete ponoriť do termálnej vody obohatenej o minerály vo vnútornom relaxačnom a oddychovom bazéne s tryskami. V teplých mesiacoch sa k nim pridajú tiež vonkajšie bazény určené na oddych. Vstúpte tiež do saunového sveta a ocitnete sa v úžasnom mieste plnom tlmeného svetla, tepla a vôní, ktoré opantajú vaše zmysly. Skvelú relaxáciu vám zaručí fínska sauna, parná aj infrasauna, váš čuch a celú dýchaciu sústavu poteší eukalyptová, bylinková a mentolová sauna. Po minútach oddychu sa schlaďte pod ľadopádom a príjemné chvíle nechajte doznieť na vyhrievanom lehátku tepidária. Stále sa necítite dostatočne zrelaxovaný? Zverte sa do rúk miestnym skúseným masérom alebo si doprajte ajurvédske liečivé procedúry.

Wellness & Spa Hotel Kaskády Sliač

 

Foto: hotelkaskady.sk
Viac na: www.hotelkaskady.sk

7. Zion Spa Luxury Grand Hotel Kempinski | Vysoké Tatry

Ako vyzerá skutočný luxus a rozmaznávanie pochopíte až pri návšteve wellness Zion Spa Luxury v Grand Hoteli Kempinski High Tatras vo Vysokých Tatrách, priamo na brehu Štrbského plesa. Už pri príchode vás nadchnú prepychové a moderné interiéry, luxus vás obklopí tiež vo vnútornom bazéne s rozmermi 16 x 8 m, ktorý je určený hlavne na oddych. Vodné radovánky vám spríjemní výhľad na ľadovcové jazero a štíty Tatier, nad hlavou sa vám budú trblietať krištáľové lustre. Oddych pokračuje tiež vo vírivke, suchej soľnej saune a aromatickej parnej saune. Po pobyte v teple sa schlaďte pod ľadovým vodopádom, v ochladzovacom bazéne či prechádzkou po Kneippovom chodníku. Nechýba tu ani relaxačná miestnosť, Spa bar či fitness centrum. Relaxačné procedúry vám vyškolený personál poskytne aj v súkromnej miestnosti pre dve osoby. Zo Zion Spa Luxury Grand Hotel Kempinski High Tatras tak odídete s dokonale oddýchnutým telom, duchom aj mysľou.

Zion Spa Luxury Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry, informácie o Slovensku, regióny, relax, cestovný ruch

 

Foto: kempinski.com
Viac na: www.kempinski.com

8. Grand Mountain Spa – Grand Hotel Praha | Vysoké Tatry

Hlavnou inšpiráciou filozofie nášho Spa sa stalo tradičné miestne kúpeľníctvo spolu s liečivými účinkami tatranskej prírody. Koncept založený na zdravotných benefitoch typických ihličnanov ako borovica či kosodrevina, liečivých horských byliniek, sladučkých lesných plodov, mede, ale aj podzemných darov, akými sú soľ či drahé kamene je tým, čím sa toto Spa odlišuje od iných. Neopakovateľným zážitkom pre každého návštevníka je pobyt vo vonkajšej časti wellness centra, kde sa človek cez vodnú hladinu pozerá na celú popradskú kotlinu rozprestierajúcu sa pod Lomnickým štítom alebo môže v noci priamo z bazéna sledovať trblietajúce sa hviezdne nebo.

Grand Mountain Spa - Grand Hotel Praha Vysoké Tatry, informácie o Slovensku, relax, regióny,

Foto: tmrhotels.com
Viac na: www.tmrhotels.com

9. Kontakt Wellness Hotel**** | Stará Lesná

Letný pobyt vo Vysokých Tatrách môže mať naozaj výnimočnú atmosféru závanu tatranských štítov. Kontakt wellness hotel**** na Vás totiž čaká dokonalý relax v priestrannom vnútornom aj vonkajšom wellness centre, rodinná atmosféra, čistý tatranský vzduch a špičková gastronómia. Prostredie tatranskej prírody je veľký bonus, ktorý ocení každý. O program pre prázdninujúce deti sa postarajú skúsení animátori s bohatým celodenným programom a večernou diskotékou s maskotmi.
 
Kontakt Wellness Hotel Stará Lesná, informácie o Slovensku, cestovanie, relax, regióny
 

 

Foto: hotelkontakt.sk
Viac na: www.hotelkontakt.sk

10. Plaza Beach Resort | Prešov

Je to dobre známy a vyhľadávaný rezort, ktorý v roku 2017 rozšíril hotelové služby o nový wellness: Golden Therapy – Natural Spa. Môžete sa tešiť na relaxačný bazén, saunový svet, odpočíváreň a suchú masáž nôh. V saunovom svete nájdete okrem fínskej, parnej bylinkovej a infračervenej aj soľnú saunu, ktorá je ideálnym prostredím na inhaláciu soli a na príjemnú relaxáciu. Chvíľka len pre seba dodá vyhľadávaný oddych napríklad aj pri relaxačnej masáži, ktorá Vám dodá silu, krásu a pocit spokojnosti.

Plaza Beach Resort Prešov, informácie o Slovensku, regióny, relax, odpočinok, kúpalisko

 

Foto: plazabeach.sk
Vi
ac na: www.plazabeach.sk

Zaujímavé informácie o wellness filozofii nájdete na: www.slovvellness.sk