Tip na výlet pod Tatrami: Festival za €uro v romantickom prostredí Kežmarského hradu


2736   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Záchrana historického dedičstva Kežmarok

Festival za €uro v romantickom prostredí Kežmarského hradu bude zaujímavou celodennou alternatívou obľúbeného podujatia, ktoré sa, žiaľ, ani toto leto nemôže uskutočniť. Z objektívnych dôvodov už odkladaný 30. ročník festivalu Európskeho ľudového remesla na ktorom sa tradične stretávali zruční remeselníci, dokumentujúci živý odkaz predkov sa však určite o rok vráti…

A tak nádvorie Kežmarského hradu aspoň v úspornom režime po druhýkrát ožije jednodňovým podujatím s názvom Festival za €uro, ktorý obyvateľom a návštevníkom tohoto historického podtatranského mesta aspoň sčasti pripomenie remeselno-kultúrny charakter vychýreného festivalu. Už od rána v stánkoch na nádvorí hradu svoju prácu a výrobky predstaví niekoľko miestnych a regionálnych remeselníkov. Priestor medzi nádvorím a múzeom bude patriť stredovekej kuchyni, ukážkam hrnčiarskeho remesla, lukostreľbe a ďalším dobovým atrakciám.

Festival Študentské remeslo

Stretnutie s umením a zručnosťou

Prečo Kežmarok?

V stredovekom Kežmarku existovalo 36 samostatných cechov, t.j. uzavretých remeselných spoločenstiev. Ich históriu a zaujímavé dokumenty zachytáva stála epozícia v samotnom múzeu. Nájdete tu používané pracovné náradia, vývesné štíty jednotlivých cechov a mnoho iných vzácnych artefaktov.

Neprehliadnite:
Spoznávame históriu slovenských miest:
Liblaw, Lubowla, Alt Lublau, Ólubló… Stará Ľubovňa

Bude veselo, bude do spevu i do tanca

V kultúrnom programe postupne vystúpia viaceré folklórne súbory, ktoré sú Podtatrancom dobre známe a s ktorými  Podtatranček, Goralik, Letnička, Jánošíček, Maguráčik, Magurák. Nebude chýbať tanečná formácia Baila Magic Ladies, skupina historického šermu Slovenská turnajová spoločnosť, Sokoliari sv. Bavona či mini disco z populárneho projektu Dorotka z Fidorkova.
Na celodenné podujatie nadviaže večer koncert populárneho speváka Adama Ďuricu.

Fetival za Euro

Za 1 €uro veľa muziky

Každý návštevník Festivalu dostane na ruku náramok, s ktorým môže z hradného nádvoria vychádzať a zasa sa vracať bez toho, aby znova zaplatil za nový lístok. Ak sa už pri odchode rozhodnete, že sa späť nevrátite, náramok vrátite, aby sa mohli na podujatie dostať aj ďalší nedočkaví diváci, keďže stále platí obmedzenie počtu návštevníkov hromadných akcií.

Foto: pixabay a archív múzea
Viac informácií na: www.kezmarok.com