Medzinárodný deň sprievodcov cestovného ruchu pokračuje aj cez víkend. Využite bezplatné prehliadky vo svojom meste.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Svetový deň sprievodcov v Trnave

22. februára si pripomíname Medzinárodný deň sprievodcov cestovného ruchu. Svetová federácia asociácií turistických sprievodcov (WFTGA) ho vyhlásila v roku 1987. Každý rok si ho pripomíname aj na Slovensku. Turistickí sprievodcovia sú tí dôležití a nenahraditeľní odborníci v službách cestovného ruchu, ktorí dokážu originálnym a pútavým spôsobom prezentovať návštevníkom miest informácie o histórii i súčasnosti našich zaujímavých lokalít.

Svetový deň sprievodcov v Trnave

Mesto Bratislava pozýva 22. a 23. februára záujemcov na niektorú zo série bezplatných prehliadok mesta, ktoré zorganizovalo k Svetovému dňu sprievodcov. V sobotu je aktuálnych 5 tematických prehliadok a v nedeľu ďalšie 4. Ich program nájdete na www.visitbratislava.com. Nepremeškajme zaujímavé informácie o miestach, okolo ktorých chodíme každý deň a často ani nepoznáme ich skrytú históriu. Vyberte si z tém, ktoré sú naozaj veľmi pestré a staňte sa turistom vo vlastnom meste. Viesť vás bude zaručene skúsený turistický sprievodca. Všetky prehliadky sú v slovenčine, niektoré sú určené pre deti. Jednotlivé prehliadky – okrem organizácie Bratislava Tourist Board – pripravila aj Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu a Asociácia sprievodcov Bratislavy.

Svetový deň sprievodcov v Trnave

Rovnako si aj mesto Trnava pripravilo na tieto dni  22. a 23. februára rôzne zaujímavosti a odhalí menej známe fakty o Trnave. V sobotu a nedeľu prevedú záujemcov o históriu mesta certifikovaní sprievodcovia po najvyhľadávanejších turistických atrakciách a to komentovanými prehliadkami o 14. a 16. hodine. „Mnoho ľudí prechádza okolo najznámejších pamiatok, a nepoznajú veľmi ich históriu” , to je skutočnosť, ktorú nám pri takejto prehliadke povedal skúsený sprievodca históriou Malého Ríma.

Neprehliadnite:
Stretnutie so slovenskou scénografiou

Toto je skvelá príležitosť, ako im ju priblížiť. Začiatok je vždy pred Mestskou vežou a v tomto roku sme si pripravili dve prehliadky – Stretnutie kráľov a Hradobný systém. Spoznávanie dominánt Trnavy so sprievodcami potrvá približne hodinu a pol a je to úplne zadarmo pre všetky vekové kategórie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Svetový deň sprievodcov v Trnave

Pri príležitosti  Medzinárodného dňa sprievodcov si mnohé slovenské mestá pripravili pre návštevníkov zaujímavé prehliadky. Sprievodcovia prezradia aj čo-to zo zákulisia svojej práce. Ich podrobné rozpisy nájdete na stránkach miest.

www.visitbratislava.com
www.regiontirnavia.sk