Medzinárodný deň žien – vzdajte hold inšpiratívnym ženám kyticou aj darčekom pre okamihy pohody


4514   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Medzinárodný deň žien – vzdajte hold inšpiratívnym ženám kyticou aj malým darčekom pre okamihy pohody, Orava MP700

Medzinárodný deň žien sa už tradične spája s oslavou 8. marca. Sviatok, ktorý bol počas komunizmu sprofanovaný, v sebe nesie aj po rokoch silnú myšlienku boja žien za rovnaké práva a ohodnotenie, ako majú muži, aj za rovnosť príležitostí medzi pohlaviami.

Sviatok s vyše 100-ročnou tradíciou

8. marca 1908 sa v New Yorku konala veľká demonštrácia, ktorej sa zúčastnilo až 40 000 krajčírok. Protestovali proti nevyhovujúcim pracovným podmienkam, volali po zrušení 10-hodinového pracovného času a dožadovali sa vyššej mzdy. Dôvodom bolo začleňovanie žien do kapitalistického pracovného procesu. Muži chápali ženy skôr ako nekvalifikovanú a lacnú pracovnú silu, ktorá sa bez reptania dá vykorisťovať. Organizácia Spojených národov ustanovila Medzinárodný deň žien za celosvetový sviatok z úcty k tomuto strastiplnému a dlhotrvajúcemu boju o rovnosť práve na 8. marca. Prvýkrát ho oslavovali ženy vo Švajčiarsku, Rakúsko-Uhorsku a Nemecku v roku 1911, v novodobej histórii Slovákov sa prvýkrát objavil ešte počas Československej republiky v roku 1921.

Neprehliadnite:
Jednoduché kroky ku kráse a k pocitu spokojnosti. ORAVA VENERE – hĺbková očista, masáž aj aktivácia pokožky

Potom striedavo bol a nebol oslavovaný. Po nástupe komunizmu (v r. 1945) si naň uzurpovali patent komunisti a z dôvodu sprofanovanému úsiliu komunistických pohlavárov sa z MDŽ (a povestných karafiátov; mimochodom je to symbol “ľahkých” žien vo Francúzsku) stal prázdny symbol, ktorý ženy k žiadnej oslave nelákal. Po Nežnej revolúcii sa MDŽ oslavuje opäť a hoci má svojho „takmer konkurenta“ – Deň matiek, teší sa čoraz väčšej obľube. Zatiaľ čo Deň matiek (oslavuje sa druhú májovú nedeľu a tento rok to bude 9. mája) je oslavou materstva. MDŽ vzdáva hold všetkým odvážnym a silným ženám, aj tým bezdetným. Je vyjadrením úcty, rešpektu a lásky k neúnavnej sile žien pracovať na sebe. A to bez toho, aby prestávali myslieť na napĺňanie potrieb svojich blízkych a zároveň rezignovali na svoj talent, schopnosti a záujemmeniť svet na lepšie miesto pre život.

Tipy na darčeky k MDŽ od značky Orava

Ak rozmýšľate, čím by ste na MDŽ potešili inšpiratívne ženy vo svojom okolí, prinášame vám pár tipov na šikovné vychytávky. Mamám, dcéram, sestrám, kolegyniam aj kamarátkam sa poďakujete elektro pomocníkmi. Vďaka nim zažiaria, doprajú si wellness alebo im poskytnú možnosť zdokonaľovať si svoje vedomosti či kondíciu.

Ultrazvuková špachtlička na čistenie pleti Orava Venere, tip na darček MDŽ

Darčeky pre krásu

Každá žena sa rada skrášľuje. Preto nejednu poteší ultrazvuková špachtlička na čistenie pleti Orava Venere 1. Jemne a šetrne zbaví vrchné partie pokožky odumretých buniek. Zároveň hĺbkovo odstráni zo zanesených pórov toxické látky a baktérie spôsobujúce zapaľovanie pokožky a akné. Navyše jemnou masážou stimuluje krvný obeh, aby sa pleť prežiarila do krásy, Napomáha to redukovať vrásky a odstraňovať kruhy pod očami. Je vhodná pre pleť každého typu vrátane citlivej pokožky. Pri čistení pleti jemne vibruje, takže očista je niekoľkonásobne účinnejšia a menej náročná ako klasické manuálne čistenie.

Medzinárodný deň žien – vzdajte hold inšpiratívnym ženám kyticou aj malým darčekom pre okamihy pohody, Orava MP700 jednoduche pouzivanie

Šikovným pomocníkom pre pleť rozkvitnutú do krásy je aj masážny prístroj Orava MP-700  Vyznačuje sa mini rozmermi a mušou hmotnosťou, avšak extrémne je zacielený na maximálne dosiahnutie skvelého výsledku. Vďaka iontoforéze a vibračnej masáži vyhladzuje vrásky a výživné látky z krémov a esencií pomáha ľahšie aplikovať do bazálnej vrstvy pokožky. Znásobí sa tak ich blahodarný efekt. Pokožku prekrví, podporí správne fungovanie krvného obehu, rozjasní a rozžiari pleť. Dômyselný dizajn masážnej hlavice v tvare T uľahčuje jeho používanie a maximalizuje očarujúci výsledok. Zmestí sa aj do dámskej kabelky.

elektrická manikúrová a pedikérska súprava 5 v 1 Orava Lyra, tip na darček MDŽ

Na dokonalú úpravu nechtov na rukách aj na nohách výborne poslúži elektrická manikúrová a pedikérska súprava 5 v 1 Orava Lyra. Funguje na dve 1,5 V batérie a v príslušenstve má až 5 násad s rôznymi povrchmi v tej najvyššej kvalite a s dlhou životnosťou. Plstená násada sa hodí na leštenie nechtov, brúsny valček z bieleho korundu je určený na tvarovanie a skracovanie akrylových aj prirodzených nechtov. Na odstránenie kutikulu na bokoch a vrchu nechtov slúži diamantová brúska s karbidom kremíka a niklová brúska je určená na presné opilovanie nechtov. Je vkusne zabalená v úložnom puzdre, takže ju žena môže mať so sebou aj na cestách.

sonický zvlhčovač vzduchu Orava HUM-11, tip na darček MDŽ

Pre dokonalý wellness

Na osvieženie pri práci alebo pre pocit relaxu je ako stvorený sonický zvlhčovač vzduchu Orava HUM-11, ktorý vyzerá ako šik flakón, dokáže však oveľa viac. V miestnostiach s prekúreným vzduchom alebo pri náhlej potrebe osviežiť sa ho stačí priložiť k tvári a aktivovať. Vďaka zabudovanej nanotechnológii mení vodu na jemné mikročiastočky vo forme studenej hmly. Pleť osvieži a po pridaní éterického oleja, prípadne obľúbenej voňavky, obklopí ženu nežne do náručia ako voňavý rehydratujúci obláčik. Zmestí sa do každej dámskej kabelky.

športové bluetooth slúchadlá Orava S-400 BT, tip na darček MDŽ

Pre aktívny relax

Mnohé ženy rady využívajú okamihy voľna na tunovanie svojej mentálnej či fyzickej kondície. Na to sú ako stvorené športové bluetooth slúchadlá Orava S-400 BT. Stačí ich pripojiť do smartfónu, počítača alebo čítačky a žena sa ocitne odhlučnená od potrieb svojho okolia, aby si mohla naplno vychutnať svoje zaslúžené chvíľky relaxu. Obľúbené songy výborne motivujú k osobným rekordom pri športovaní bez ohľadu na to, či ide o beh, nordic walking alebo jogu. Rovnako dobre sa dá cez ne vypočuť najnovší diel obľúbeného podcastu alebo napínavý príbeh audioknihy – hoci aj z pera emancipovanej ženskej autorky.

Viac informácií o ďalších zaujímavých tipoch na darčeky nielen pre ženy a nielen k Medzinárodnému dňu žien nájdete na:
www.orava.eu

Súťaž s Oravou

Zapojte sa do súťaže o 3 kusy masážneho prístroja Orava MP-700. Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku.
 
Súťažná otázka: Aký má tvar masážna hlavica?
a)  U
b)  D
c)  T
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 10. 3. 2021