Poznáte pravidlá správneho upratovania? Obstarajte si k tomu užitočných pomocníkov z Oravy.


6158   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, upratovanie, Orava

Cez okná nám do domácností nakukujú smelé lúče slnka a nekompromisne odhaľujú každú nečistotu. Ale aj kopy vecí, ktoré sme doma rokmi naskladali. Na veľké upratovanie nikdy nie je neskoro! Ak dodržíte pár jednoduchých pravidiel – a zaobstaráte si 3 šikovných slovenských pomocníkov od osvedčenej značky Orava – upratovanie sa stane ďalšou obľúbenou domácou hrou.

Systematický plán upratovania

Aj vám sa zdá, že upratovanie domova až do posledného kúta a poličky je nadľudskú úloha? Nemusí to tak byť, ak na to pôjdete systematicky a veľký „projekt“ si rozdelíte na menšie čiastkové úlohy. Postupujeme zhora dole, od menej využívaných k najzaťažovanejšej miestnosti v byte! Súčasná karanténa upratovaniu praje. Ponúkame pár odporúčaní a pravidiel, ako sa dá upratovanie ľahko a s úsmevom zvládnuť.

Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, čistič okien Orava Lautus

1. Zapojte do upratovania všetkých členov domácnosti. Aj malé deti zvládnu jednoduché úlohy a pri správnej motivácii budú mať dobrý pocit z toho, že k poriadku u vás doma prispeli aj ony.
2. Začnite upratovať od miestností, kde sa zdržujete menej, až po tie, kde trávite najviac času a ktoré sú každodennou činnosťou najviac zaťažované. Začnite spálňou a končite kuchyňou, kúpeľňou a toaletou.
3. Pri upratovaní miestností postupujte od interiéru smerom von. Najprv vyriaďte skrine a poličky, tie potom uzavrite, aby sa vám do nich opätovne nedostal prach a nečistoty, a vrhnite sa na upratovanie „odkrytých“ častí v miestnosti.

Neprehliadnite:
Ako sa dá prekonať domáca izolácia?

4. V miestnosti upratujte postupne smerom zhora dole. Najprv utrite prach na lustri, v rohoch, zveste záclony a závesy, umyte okná, police upratujte od najvrchnejšej po najspodnejšiu, končite upratovaním kobercov a podlahy.
5. Počas upratovania sa zbavte všetkých nepotrebných vecí, ktoré zbytočne zaberajú miesto! Bez nepotrebných vecí sa vám bude v domove lepšie dýchať.
6. Ľahšie zvládnete aj náročnú prácu, ak budete dobre naladení. V rytme obľúbenej hudby dokážete zvládnuť aj jarné upratovanie hravo a s piesňou na perách.

3 pomocníci, na ktorých pri upratovaní nedáte dopustiť, sú k dispozícii!

Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, Orava Neptun_2v1_vysavac

Aby sme vám upratovanie uľahčili, prinášame horúce novinky slovenskej značky Orava, vďaka ktorým sa drina pri upratovaní zmení na zábavu.

1. Zabudnite na prácne drhnutie a leštenie okenných tabúľ s kopami novinového papiera a vyskúšajte inovatívny multifunkčný čistič okien Orava Lautus s mokrým a suchým odsávaním. Je šikovnou kombináciou dokonale priliehajúcej stierky a odsávača. Okná najprv umyte vodou s trochou čistiaceho prostriedku. Potom ich už len „prejdite“ zhora dole čističom. Ten špinavú vodu hygienicky odsaje ako malý vysávač do 120 ml nádržky bez toho, že by sa vaše ruky dostali do kontaktu so znečistenou vodou. Vďaka 360-stupňovej otočnej hlave a nízkej hmotnosti sa ľahko obsluhuje. Do boja s nečistotami vo výškach je vybavený teleskopickou tyčou a na jedno nabitie pracuje až 30 minút. Oceníte ho aj pri čistení zrkadiel, obkladačiek, sklenených stolov či sprchového kúta. Na sucho ním ľahko povysávate aj záclony, gauč či postele.

Ako na to?

2. Najzaťažovanejšími plochami v domácnosti sú podlahy. Koberce nestačí len povysávať raz – dvakrát do roka. Mali  by sa mali aj oprať či vytepovať, alebo dať chemicky vyčistiť. Čistenie podlahy (bez ohľadu ma materiál, z ktorého je vyrobená) je jednoduchšie. Pri vysávaní oceníte bezšnúrový akumulátorový tyčový vysávač 2 v 1 Orava Neptun. Spája v sebe výhody dvoch výrobkov – klasického veľkého tyčového vysávača na sezónnu údržbu domácnosti a zároveň svižného príručného vysávača na expresné vysatie špiny. Zatočí aj s mikročiastočkami prachu na klávesnici počítača. Je vybavený cyklónovým systémom vysávania, podlahovou hubicou s rotačnou kefou a vysokoúčinným HEPA filtrom. Zachytí až 99,97 % častíc s veľkosťou 300 nanometrov, čo ocenia alergici. Na jedno nabitie pracuje 20 až 50 minút. Vďaka LED svetlu si „posvieti“ na omrvinky aj v tých najtemnejších zákutiach. Výborne poslúži aj na vysávanie interiéru auta.

Obávate sa jarného upratovania Obstarajte si správnych pomocníkov, Orava_SMR25, mop

3. Pri umývaní dlážok oceníte rotačný mop s vedrom na kolieskach Orava Lineo SMR-25. Dlážky v byte sa budú lesknúť ako zrkadlo bez toho, že by vás boleli kríže zo zohýbania sa k dlážke s mokrou handrou v ruke. Vďaka antikorovému 360-stupňovému rotačnému odstredivému košu a vstavanému vyplachovaciemu systému vo vnútri vedra sa vaše ruky nedostanú do kontaktu so špinavou vodou. Mop je vybavený plastovým vedrom na kolieskach s vypúšťacím ventilom, dávkovačom na saponát a zásuvkou na čistiace prostriedky a utierky. Mop s teleskopickou tyčou z ocele a hlavicou s technológiou mikrovlákien intenzívne vstrebáva všetky nečistoty.

Viac na: www.orava.eu


TagsOrava