UFO pristálo v Bratislave pred desiatkami rokov. Už ste zažili adrenalín v oblakoch nad Dunajom?


5880   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Kto by odišiel z Paríža bez návštevy ikony mesta nad Seinou a pohľadu dole z Eiffelovky? Alebo z Dubaja bez návštevy nebies sa dotýkajúceho mrakodrapu Burj Khalifa? Pravdaže, asi nikto! Tak v Bratislave nesmiete minúť jeden zo symbolov nášho mesta na Dunaji. Niekdajšia kaviareň Bystrica je dnes známa pod jednoduchým a výstižným pomenovaním UFO. Je to 95 metrov vysoká veža, tvoriaca vrch mosta SNP. Ten je unikátnym architektonickým dielom z komunistického obdobia v Bratislave.

Neprehliadnite:
Slovenský Guggenheim má ušľachtilé poslanie

V jednom z pilierov sa nachádza výťah, ktorý vyvezie hostí do reštaurácie a na vyhliadkovú plošinu. Ak by ste očakávali, že vás tam hore privítajú mimozemšťania, to bude sklamanie. Zato vás UFO prekvapí unikátnym výhľadom. Osvieženie v kaviarni a reštaurácii, ktorá je povestná svojim originálnym gurmánskym jedálnym a nápojovým lístkom, už bude len samozrejmosťou.

Most SNP UFO Bratislava

Visutý most je unikátnym architektonickým dielom.

Most je zavesený na dvoch pilieroch, ktoré sa nenachádzajú v strede rieky. Oba sú na jednom brehu Dunaja. Stavba mosta sa zvykne označovať za najzaujímavejší architektonický počin komunistického obdobia v Bratislave. Ak, pravda,  odhliadneme od veľkej rany v Starom Meste, keďže mu za obeť padla veľká časť starej zástavby v historickom centre mesta. Ideálny čas na návštevu je pred západom slnka. To si pohľad na Bratislavu vychutnáte pri pohári chladeného sektu a veľkým bonusom úplne grátis bude neopakovateľná UFO atmosféra v svetle lámp.