Neruš pobyt, zmeň termín! Zachráňme spolu turizmus na Horehroní!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Neruš pobyt_zachranme_turizmus
Reklamy

Aktuálna situácia s vírusom COVID – 19 nie je jednoduchá. Nariadenia vlády zasiahli všetky subjekty na trhu, keď musia byť zatvorené ubytovacie zariadenia. Stravovacie zariadenia môžu fungovať iba v obmedzenom režime a väčšina turistických atrakcií je momentálne úplne mimo prevádzky. Situácia nie je vôbec jednoduchá. No, máme riešenie: Neruš pobyt, zmeň termín.

Neruš pobyt_zachranme_turizmus

Aj Horehronie patrí medzi región s obrovským turistickým potenciálom, ktorý aktuálna situácia veľmi negatívne zasiahla. Ubytovacie zariadenia museli zatvoriť svoje prevádzky a tým prichádzajú o nemalé zisky. Stravovacie zariadenia taktiež fungujú v obmedzených režimoch. Lyžiarske strediská museli predčasne ukončiť lyžiarske sezóny aj keď je na svahoch ešte dostatok snehu a počasie je stále ideálne na skvelú lyžovačku.

Neruš pobyt_zachranme_turizmus

„Aj my môžeme prispieť k podpore turizmu v tejto nepríjemnej situácií. Ak ste už mali zakúpený pobyt u nás v regióne, ale z dôvodu aktuálnej situácie ste nemohli nastúpiť, nerušte svoje pobyty, ale zmeňte termín. Počkajte kým sa situácia upokojí a príďte do regiónu Horehronie objavovať krásy, ktoré tu na Vás počkajú“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Neprehliadnite:
Výlet astrovlakom za nočnou oblohou plnou hviezd

Podporte lokálnych výrobcov a producentov, ktorých máme v regióne Horehronie neúrekom. Napríklad nákupom hand-made suvenírov z Horehronia, tradičných mliečnych výrobkov, či jedinečných destilátov z Brezna. Zastavte sa na skvelé tradičné halušky na salaši, alebo príďte zrelaxovať digitálnym detoxom v lone prírody Nízkych Tatier. Ďalšie možnosti nájdete v top wellness centrách. Horehronie ponúka skvelú dovolenku počas celého roka. Kvalitné ubytovacie zariadenia, skvelé možnosti na turistiku a cykloturistiku, jedinečné vláčikové zážitky na Čiernohronskej železničke či Horehronskom a Zbojníckom exprese a množstvo ďalších aktivít. Tieto možnosti na vás v regióne čakajú.

Neruš pobyt_zachranme_turizmus

„Podporme turizmus v našom regióne akonáhle sa upokojí situácia a opäť budeme môcť bez obmedzení cestovať. Využime do konca roka aspoň raz služby, ktoré poskytujú producenti v našom regióne. Zrelaxujme vo wellness centre, nakupujme regionálne výrobky označené značkou kvality – Regionálny produkt Horehronie. Nakúpme tradičné produkty od regionálnych výrobcov v infocentrách. Zachráňme spoločným úsilím cestovný ruch nielen v našom regióne, ale aj na celom Slovensku.“

Oblastná organizácia cestovného ruchu zároveň spustila kampaň pod heslom „Neruš pobyt, zmeň termín. ” Formou súťaží sa môže zapojiť každý dotknutý turista a vyhrať tak doplnkové služby, či regionálne produkty k svojmu zmenenému pobytu.

Aktivita je spolufinancovaná Ministerstvom dopravy a výstavby SR.