NORTH SLOVAKIA nová mobilná aplikácia v Žilinskom kraji


3666   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
NORTH SLOVAKIA nová mobilná aplikácia

Vďaka novej mobilnej aplikácii NORTH SLOVAKIA sa môžu teraz zahraniční i domáci turisti vydať bez obáv za novými dobrodružstvami v regiónoch Oravy, Liptova, Malej Fatry, Kysúc, Rajeckej doliny či Turca. Všetko nájdu na jednom mieste a všetky potrebné informácie majú stále pri sebe – v mobile.

Mobilná aplikácia bola realizovaná v spolupráci s členskými oblastnými organizáciami. Jej cieľom je uľahčiť turistom získať v danom regióne poznatky o vybranej lokalite o turistických službách a dostať do povedomia atrakcie či iné možnosti trávenia voľného času. Aplikácia zahŕňa známe, i menej známe prírodné krásy a iné indoorové a outdoorové aktivity.

Či už turistu lákajú k návšteve Žilinského kraja prírodné úkazy, relax v aquaparkoch a kúpeľoch, či adrenalínové zážitky, aplikácia NORTH SLOVAKIA ho spoľahlivo informuje o presnej polohe či dostupnosti miesta. Presné súradnice, otváracie hodiny, či fotografie z daného miesta mu pomôžu v rozhodovaní, ako bude tráviť svoj voľný čas. Výhodou aplikácie je aj to, že berie do úvahy aktuálnu polohu používateľa, na základe ktorej zobrazí miesta s najbližšou vzdialenosťou.

Značnú časť aplikácie tvorí kategória ubytovacie a gastronomické zariadenia. Turista si môže nájsť penzión, chatu, privát či hotel podľa svojich preferencií a nechýbajú ani kontaktné informácie, vďaka ktorým si môže ubytovanie jednoducho rezervovať.

Aplikácia prihliada aj na turistov, ktorí preferujú aktívny oddych. Obsahuje turistické trasy, cyklistické trasy, trasy pre bežky a tiež náučné chodníky. Graficky prepracované značené trasy turistu navedú po mape ku želanému cieľu. Táto funkcia určite má potenciál stať sa výborným spoločníkom pre tých návštevníkov, ktorí sa chystajú zažiť krásy Žilinského kraja na kolesách bicykla alebo v turistických topánkach.

Autori zvolili názov aplikácie – NORTH SLOVAKIA preto, aby bola ľahko používateľná a blízka aj pre zahraničných turistov. Pravidelná aktualizácia aplikácie bude zahŕňať nielen pridávanie ďalších zaujímavých miest, ale aj postupný preklad do anglického jazyka.

Jej internetovú verziu, nájdete na stránke www.northslovakia.com.

Vízia Žilinského turistického kraja „Dobre vedieť, lepšie vidieť“ hovorí jasnou rečou. Nová aplikácia pozýva každého návštevníka lepšie spoznať Žilinský kraj, čím buduje svoj potenciál o transformáciu tejto myšlienky na „Dobre vidieť, lepšie zažiť“.

NORTH SLOVAKIA nová mobilná aplikácia