Oslavujme s nealko vínom


11899   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oslavujme s nealko vínom

Na našom trhu sa objavujú vína bez alkoholu (oslavujme s nealko vínom), dokonca sa už aj niektoré reštaurácie snažia vychádzať v ústrety požiadavkám moderných ľudí, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl – bez alkoholu.

Špecialitou spoločnosti Niche Group sú dealkoholizované tiché a šumivé vína s 0,0 % obsahom alkoholu. Sústreďuje sa na dovoz a predaj francúzskych vín, ktoré sú „niche“, to znamená výnimočné alebo netradičné svojimi charakteristikami, prinášajú oživenie a nové trendy do sveta vína.

Nealkoholické vína

unikátne dealkoholizované vína Pierre Zero 0,0 % sú luxusnou voľbou pre všetkých, ktorí sa z ľubovoľného dôvodu konzumácii alkoholu vyhýbajú. Nealkoholické víno má síce nulový obsah alkoholu, no vďaka jedinečnému spôsobu výroby v ňom ostáva zachovaná štruktúra, vlastnosti a chuť vína – a to v zdravšom a nevinnejšom prevedení. Vína Pierre Zero 0,0 % nie sú dosladzované. Hrdia sa tzv. Halal certifikátom a sú vhodné pre vodičov, športovcov, tehotné ženy, dojčiace mamičky, vodičov, slovom pre každého, kto z rôznych dôvodov nechce alebo nemôže konzumovať víno s alkoholom. Nealkovína obsahujú iba jednu tretinu množstva kalórií v porovnaní s alkoholickými vínami.

Oslavujme s nealko vínom, Nealkoholické víno

 

Technológia

ktorú línia Pierre Zero využíva na dealkoholizáciu svojich vín, sa nazýva „Spinning Cone Column“. Ide o pomerne neznámy proces. Na dealkoholizáciu svojich vín ho doposiaľ používa len niekoľko firiem v Európe. Základom je stroj fungujúci na báze centrifúgy pri veľmi nízkej teplote, čo umožňuje z kvalitného vína dokonalú extrakciu tých najprchavejších častí štruktúry vína – teda alkoholu, pri čom táto technológia garantuje 100 % zachovanie aróm a zdraviu prospešných látok vo víne. Je to jediná technológia, ktorá umožňuje úplnú dealkoholizáciu až na 0,0 % alkoholu.

Štúdia Americkej asociácie pre výskum srdcovo-cievnych ochorení dokazuje, že červené víno s 0,0 % obsahom alkoholu znižuje krvný tlak efektívnejšie, ako klasické červené víno. Každodenná konzumácia tohto nealkoholického vína je lekármi považovaná ako prevencia nízkej až miernej hypertenzie.

www.nichewine.eu

Okrem konzumácie čistého nealkoholického červeného, ružového či bieleho tichého alebo šumivého vína, môžeme si z týchto nealkovín pripraviť aj chutné nealko drinky:

Oslavujme s nealko vínom, Nealko víno

Mimosa 0 %
Pierre Zero biele šumivé
Čerstvá pomarančová šťava
Príprava: Polovicu pohára naplníme čerstvou pomarančovou šťavou a dolejeme šumivým vínom Pierre Zero.

Oslavujme s nealko vínom, Frizzy Tea

Frizzy Tea
Pierre Zero biele šumivé
Čierny čaj
Citrón
Príprava: Do polovice pohára na whisky nalejeme čierny čaj bez cukru a dolejeme šumivým vínom Pierre Zero. Doplníme dvoma kockami ľadu a nakrájaným citrónom.

Oslavujme s nealko vínom, Spritz 0%

Spritz 0%
5 cl sirupu Bitter
Pierre Zero biele šumivé
2 plátky pomaranča
1 plátok citrónu
3 kvapky Tabasca
Príprava: Do Spritz pohára nalejeme sirup Bitter a zalejeme šumivým vínom Pierre Zero. Pridáme tri kocky ľadu a ozdobíme plátkami ovocia a Tabascom.

Oslavujme s nealko vínom, Virgin Mojito

Virgin Mojito
2 čajové lyžičky škoricového cukru
Lístky mäty
Limetka
Pierre Zero biele šumivé
Príprava: Do pohára dáme nakrájanú limetku, mätu a škoricový cukor. Zalejeme šumivým vínom Pierre Zero a dobre zamiešame.

Inšpiruj sa: Skvelé darčeky nielen na Valentína

Oslavujme s nealko vínom, Green & Glam

Green & Glam
Pierre Zero Rosé
Lístky čerstvej bazalky
10 cl čerstvej grapefruitovej šťavy
Minerálna voda
Príprava: Do kokteilového pohára nalejeme víno Pierre Zero Rosé, pridáme čerstvú bazalku a necháme chvíľu odstáť aby sa otvorili chute. Potom pridáme šťavu z grapefruitu a trochu minerálnej vody.

Oslavujme s nealko vínom, Nealko víno

Virgin Cosmopolitan
1 cl limetkovej šťavy
2 cl brusnicového sirupu
Pierre Zero biele šumivé
Príprava: Do shakeru dáme šťavu z limetky, brusnicový sirup, pár kociek ľadu a dobre potrasieme. Nalejeme do pohára, dolejeme šumivým vínom Pierre Zero a okraj pohára ozdobíme štvrtinkou limetky.


TagsVíno