Otvorenie turistickej sezóny v obci Topoľčianky


3895   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Topoľčianky

 

Aj tento rok sa záujemcovia môžu tešiť na tradičné Otvorenie turistickej sezóny v Topoľčiankach, ktoré sa koná každoročne 1. mája. Jeho súčasťou bude 11. ročník Dňa otvorených dverí v Château Topoľčianky, začiatok novej sezóny v Národnom žrebčíne Topoľčianky a veľa ďalších zaujímavých akcií. V tento deň bude z Nitry do Topoľčianok zabezpečený špeciálny autobus.

V obci Topoľčianky sa pri tradičnom otvorení turistickej sezóny bude konať aj 11. ročník Dňa otvorených dverí v Château Topoľčianky.

Topoľčianky

K dispozícií bude viac ako 50 degustačných vzoriek, aj nový ročník 2018. Samozrejmosťou budú prehliadky pivníc a archívu zdarma, vynovená pivnica a vonku párty stan (takže, akcia sa koná aj v prípade zlého počasia). Na túto akciu je potrebné kúpiť si vopred vinný pas. (Ich počet je obmedzený – 1200 kusov).

Inšpiruj sa: OSLÁVTE JAR PRI PEKNOM VÍNE S ROZHĽADOM

Nitrianska organizácia cestovného ruchu pre návštevníkov akcie pripravila jedinečnú možnosť – odviezť sa v tento deň do Topoľčianok autobusom a zároveň si zakúpiť vínny pas spolu s dopravou za zvýhodnenú cenu. Odchod autobusu z Nitry je o 12. hodine (z parkoviska vedľa Autobusovej stanice Nitra) a odchod z Topoľčianok späť do Nitry je plánovaný na 18. hodinu. Lístky je potrebné zakúpiť z kapacitných dôvodov vopred v Turistickom informačnom centre Nitra (Štefánikova 1, Nitra) najneskôr do 30. apríla 2019. Rezervácia lístkov je možná na t. č.: 0911 392 0911 alebo na info@nocr.eu.

 

Samotná obec a jej okolie ponúkajú množstvo atraktivít pre svojich návštevníkov. V čase od 9. do 15. hodiny sú pripravené pravidelné vstupy s odborným výkladom v Obecnom národopisnom múzeu. Národný žrebčín Topoľčianky, š. p. chystá na tento deň otvorenia novej jazdeckej, turistickej a chovateľskej sezóny 2019. V Zámku Topoľčianky bude sprístupnená muzeálna expozícia, možnosť ochutnať skvelé jedlo v hotelovej reštaurácii a mnoho iných sprievodných aktivít. V blízkosti obce môžete navštíviť Zubriu zvernicu, zrúcaninu hradu Hrušov a Pstruhový raj.

Topoľčianky

www.visitnitra.eu
www.topolcianky.sk