Plávajúca podlaha. Praktické riešenie v našich interiéroch. Čo všetko by mala spĺňať kvalitná podlaha?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
plávajúca podlaha

Plávajúca podlaha je najrozšírenejším a cenovo dostupným typom podlahy na trhu. Tzv. plávajúca podlaha je k dispozícii v rôznych povrchových úpravách, veľkostiach, farbách a dizajnoch. Spoľahlivo nahrádza drevené parkety, a to vďaka svojej tvrdosti a odolnosti. Namiesto prírodných materiálov ako je drevo, korok či kameň, sa na výrobu používa syntetický materiál. Využiteľnosť laminátovej podlahy je širokospektrálna, a to hovorí za všetko.

Najlepší je laminát

Pokiaľ sa rozhodneme pre laminát, tak určite pre kvalitný, nech vydrží čo najdlhšie. Nechceme totiž po pár rokoch opäť investovať do podlahy. Sú vlastnosti, ktoré charakterizujú kvalitnú podlahu. Najdôležitejšou je hrúbka, ktorá závisí od toho, kde a ako sa bude používať. Kuchyňa, obývačka či chodba sú miestnosti s najväčšou záťažou, preto sa odporúča hrúbka 8mm, 10mm, prípadne aj 12mm. Ukazovateľom kvality je záťažová trieda, ktorá je iná v prípade použitia na súkromné účely (izba pre hostí, jedáleň…) a iná na komerčné (hotelové izby, komerčné priestory…). Veľkým plusom kvalitnej plávajúcej podlahy je vodeodolnosť ako extra vlastnosť podlahy, a preto je možné niektoré druhy takýchto podláh použiť aj do kúpeľne.

Neprehliadnite:

sebaláska

Sebaláska. Ako budovať jej zdravú podobu?
5 tipov od terapeuta, ktoré vás privedú na cestu k sebaláske. 


Na čo dbať pri výbere laminátovej podlahy

Plastové prevedenie dokáže napodobniť iné materiály a vzory. Je to síce „umelina“, ale nie je náchylná na preliačiny a škrabance, a preto tam, kde je vysoká premávka, sa hodí dokonale. Vybrať si odolnú laminátovú podlahu môžu aj milovníci prírody. Výrobcovia používajú vo svojich produktoch aj vrstvu skutočného dreva. Životnosť takejto podlahy možno predĺžiť prebrúsením a prelakovaním.

plávajúca podlaha


Pri kúpe dáte určite prednosť tej najjednoduchšej inštalácii, a to bez lepidla a neporiadku. Vždy však treba zvážiť, ktorý typ je najideálnejší pre vaše potreby a predstavy. Všetky už spomenuté faktory sú kľúčové, no pokiaľ sa zameriavate na špeciálnu modernizáciu v istom štýle, odporúča sa použiť vhodný materiál aj na podlahy. S napodobeninami nemusíme byť v konečnom dôsledku spokojní. (FU)

Zdroj obrázku: pixabay a diy13 / stock.adobe.com