Predčasne narodené bábätká majú svoj veľký deň. Viac ako 100 000 kusov pomôcok je veľký dar pre najmenších


2652   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vyše 100 000 drobunkých plienočiek venovaných predčasne narodeným bábätkám, Pampers Preemies

17.novembra si každoročne pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Aktuálne sa už každé 11. dieťa na Slovensku rodí predčasne. Množstvo „predčasniatok“ sa počas ostatných 15 rokov u nás zvýšil o viac ako 30 %. Týmto bábätkám sa už dlhodobo usiluje pomáhať aj značka Pampers, ktorá spolupracuje s neonatologickými pracoviskami v rámci celej Slovenskej republiky. Špeciálne vďaka spolupráci s OZ Malíček im Pampers prerozdelili už 100 824 Preeemies plienok.

Pampers Preemies sú jedinečné plienky pre predčasne narodené bábätká. Boli špeciálne vyvinuté v spolupráci s zdravotnými sestrami z novorodeneckých JIS oddelení. Bežné plienky pre novorodencov sú totiž pre predčasne narodené bábätká príliš veľké a nevyhovujú ich potrebám. Plienky Pampers Preemies sú špeciálne navrhnuté aj pre tie najmenšie a najzranitelnejšie detičky s hmotnosťou od 500 g do 2 300 g. Prihliada sa na tvar telíčka, aby bábätkám umožnili zdravý telesný vývoj a potrebné pohodlie. Pampers ich distribuuje v exkluzívnej spolupráci s dm drogerie markt a s OZ Malíček do neonatologických pracovísk a oddelení pôrodníc.

Aj malí bojovníci majú svoj deň

Pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí je zaujímavý súčet, koľko plienok Pampers Preemies sa podarilo rozdať predčasniatkam do slovenských nemocníc, kliník a zariadení za uplynulý rok. Výsledné číslo od júna 2019 do júna 2020 je 4464 balení = 100 824 ks. Predstavuje to niekoľko tisíc nerušených pokojných nocí pre malých predčasne narodených bojovníkov. Pomohlo sa tak približne 2800 predčasniatkam v deviatich nemocniciach.

Neprehliadnite:
Prečo sa hovorí, že vlasy sú koruna krásy? Lebo sú ozdobou krásnych žien. No nie vždy je tomu tak…

„Chceme, aby každé predčasne narodené dieťa aj so svojou rodinou malo v zdravotníckom zariadení maximálnu podporu, pohodlie a kvalitnú starostlivosť. Som presvedčená, že dar od značky Pampers k tomu určite prispeje a zároveň uľahčí prácu zdravotným sestrám,“ povedala Mgr. Ľubica Kaiserová, prezidentka OZ Malíček.

Zaujímavé aktivity

K tohtoročnému Svetovému dňu predčasne narodených detí je pripravených niekoľko aktivít. Asi najvýraznejšou bude, keď sa Slovensko zahalí do purpurovej farby a najväčšie slovenské dominanty sa rozsvietia symbolickou farbou predčasniatok. Rozsvietia sa napríklad Dóm svätej Alžbety a súsošie Immaculata v Košiciach, Nová budova Slovenského národného divadla v Bratislave, hodinová veža v Banskej Bystrici či mestská radnica v Bardejove. Spolupatričnosť tým, ktorých sa predčasný pôrod priamo alebo nepriamo dotýka, môžete 17. novembra vyjadriť aj vy prostredníctvom výzvy #NaseSrdciaSuPurpurove. Mimoriadne zaujímavé aktivity na pomoc predčasniatok sa v Pampers Preemiers pripravujú aj na začiatok budúceho roka. 

Synonymum pohodlia pre najmanších

„Plienky Pampers sú dlhodobo synonymom pohodlia, ktoré je veľmi dôležité, aby mohli bábätká nerušene spať a rásť. Pri predčasne narodených deťoch je spánok pre rast kľúčový, aby mohli bábätká čím skôr odísť z nemocnice do domáceho prostredia. A tešiť sa so svojimi rodičmi a silnieť, aby z nich boli veľkí siláci, pripravení objavovať svet. Robí nám radosť, že už niekoľko rokov môžeme podporovať lekárov a sestričky neonatologických oddelení pri ich starostlivosti o predčasniatka. Ďakujeme a vzdávame hold za ich ušľachtilú prácu,“ hovorí Denisa Žideková, Associate Brand Manager Procter & Gamble.

Procter & Gamble (P&G)

P&G vďaka svojim overeným, kvalitným, popredným značkám slúži spotrebiteľom po celom svete. Portfólio zahŕňa značky ako Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Crest®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Secret® a mnohé ďalšie. Spoločnosť pôsobí približne v 70 krajinách po celom svete.

Ak hľadáte viac noviniek a informácií o P&G a ich značkách, navštívte stránku http://www.pg.com.