Proteínové palacinky do pár minút s hotovou zmesou vo forme prášku. Treba vyskúšať a potom vychutnať.


185   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
proteínové palacinky

Proteínové palacinky sú zdravá alternatíva pre gurmánov. Každý si občas rád dopraje nejaký chuťový zážitok. Palacinky patria medzi jedny z obľúbených dobrôt. Avšak, tradičné recepty môžu byť plné kalórií. Našťastie, existujú zdravšie alternatívy, ktoré nám umožňujú užiť si túto lahôdku bez výčitiek. Prečo by ste mali zvážiť proteínové palacinky? Aké sú výhody proteínových palaciniek? 

Zameriame sa na tieto lahodné palacinky z dvoch hľadísk: kulinárskeho a nutričného. Oba pohľady len potvrdzujú, že…

  • Vyžadujú minimálne kuchárske zručnosti a vybavenie.

  • Stačí jednoducho zmiešať zmes s vodou, použiť shaker a opekáme na panvici s trochou oleja.

Z tohto vyplývajú hlavné výhody proteínových palaciniek oproti ich tradičným súrodencom. Zmes nie je potrebné nechať odpočívať, a už obsahuje všetky dôležité suroviny. Tieto fit palacinky sú bez múky a vajec, s nízkym obsahom cukru, ale s optimálnym množstvom bielkovín a vlákniny.

Proteínové palacinky pre váš diétny plán

Bielkoviny zvyšujú výživovú hodnotu, prospešné pre metabolizmus a svalovú hmotu. Pomáhajú predchádzať poškodeniu a chradnutiu svalov, zlepšujú regeneráciu po fyzickej námahe. Zasýtenie bielkovinovými palacinkami trvá dlhšie, telo spotrebuje viac energie na ich trávenie, čo podporuje efektívnejší chudnutie.

proteínové palacinky


Najlepšie proteínové palacinky

Pri výbere proteínových palaciniek sa oplatí zvážiť nielen obsah bielkovín, ale aj vitamínov a minerálov. Kvalitné palacinky môžu byť bohatým zdrojom vitamínov A až D, vápnika, horčíka a zinku.

Neprehliadnite:

podpora imunity

Podpora imunity a ochrana pred vírusmi.
Prečo sú Beta-glukány pre telo také dôležité a nenahraditeľné?


Tipy na prípravu

Odporúčame používať len čerstvé suroviny na prípravu plniek a krémov do palaciniek.

Proteínové palacinky s ovocím

Čerstvé ovocie je ideálnou voľbou, najlepšie sezónne, ale mrazené ovocie môže byť tiež výbornou alternatívou. Pri výbere uprednostňujte ovocie, ktoré bolo spracované čo najskôr po zbere, aby si uchovalo svoje cenné živiny.

Proteínové banánové palacinky

Tento jednoduchý recept môže byť zábavou aj pre najmenších. Stačí zmiešať 2 banány s vajíčkami a proteínovým práškom (35 – 40 g) a palacinky môžete zdobiť bobuľami alebo plniť tenkou vrstvou tvarohu.

Recept s ovsenými vločkami

Tento recept ponúka široké možnosti, aj pre tých, ktorí uprednostňujú slané chute. Ovsené vločky môžete použiť na prípravu náplní s rôznymi ingredienciami, ako je niva s orieškami, dusená brokolica alebo špenát.

Proteínové palacinky môžu byť nielen chutné, ale aj zdravé a vyvážené. S trochou kreativity a kvalitných surovín môžete vytvoriť skvelé jedlo pre celú rodinu! (WP)

Foto: pixabay

 


TagsGastro