Považie na prelome ročných období dokáže prekvapiť a ponúknuť nové emócie zo vzácnych pamiatok

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Drotárstvo, Budatínsky zámok

Považie skrýva množstvo pamiatok, prírodných krás či atrakcií. Obdobie na prelome zimy a jari môže byť prekvapením so zaujímavou prírodnou kulisou. Prijmite inšpirácie regiónom, ktorý má svoje čaro a navštívte ho aj počas prelomu ročných období. 

Z množstva krásnych a zaujímavých miest stojí za to navštíviť napríklad tieto. Ide o obľúbené stálice, ktoré môžu v tomto období vyvolať nové emócie.

Považský hrad

Neďaleko Považskej Bystrice nájdete ďalšiu zrúcaninu hradu. Stojí za návštevu možno práve cez zimu viac ako kedykoľvek inokedy. Prístup na hrad je možný cez Považské Podhradie. A vďaka nemu sa ocitnete doslova v zimnej rozprávke.

Považie v zime, Hrad Strečno

 

Hrad Zniev

Aké bolo putovanie za históriou k ruinám jedného z najvyššie položených hradov na Slovensku? Nad mestečkom Kláštor pod Znievom stoja naozaj už len zrúcaniny kedysi slávneho sídla Turčianskej stolice. V dejinách o hrade je stále živá povesť o tom, ako sa kráľ Belo IV. práve tu zachránil pred neľútostnými Tatármi.

Výstup na hrad Zniev – torzo slávy Turčianskej stolice a zabudnutý svedok histórie


Hrad Hričov

Nad obcou Hričovské Podhradie sa týči zrúcanina hradu Hričov. Z hradu sa návštevníkovi naskytne krásny výhľad na vrch Roháč, Javorníky a údolie rieky Váh. Na výlet si zvoľte suché zimné obdobie, keď už nie je veľa snehu. Zrúcanina, skutočne stojí za návštevu.

Neprehliadnite: 

Zimná obloha má svoje čaro. Okno do nekonečného sveta a do nekonečnej ľudskej mysle…

Čičmany

Kto by nepoznal malebnú rázovitú dedinku, ktorá má svoje čaro v každom ročnom období, avšak v zime ešte o niečo viac. Považie má jeden výnimočný turistický magnet – obec Čičmany. Malebné domčeky vás privítajú s ich tradičnou čičmianskou architektúrou. Neďaleko od obce (asi 6 km) sa nachádza malé lyžiarske stredisko Javorinka s lyžiarskymi vlekmi, vhodné na lyžovanie i malých detí; ak to, pravda po tieto dni okolnosti umožnia.

Považie v zime, Čičmany v zime


Budatínsky zámok

Krásna architektonická pamiatka (úvodná fotografia) v meste Žilina bola postavená v polovici 13. storočia. Hoci v zimných a prvých jarných mesiacoch nenájdete zámok, v ktorom sídli expozícia slovenského drotárstva, otvorený (prevádzkové mesiace sú iba od apríla do augusta), môžete sa poprechádzať po jeho krásnom okolí. Ideálne aj so štvornohým miláčikom. (RE)

Foto: archív redakcie