Romantická prechádzka zimným Vlkolíncom


2467   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Romantická prechádzka

 

Snažíte sa vychutnať si posledné zvyšky zimy čo najviac? Zaujímavým nápadom môže byť romantická prechádzka nádhernou zasneženou obcou neďaleko Ružomberka – Vlkolíncom.

I keď sneh už na väčšine Slovenska pomaly ale isto mizne a otvára dvere prichádzajúcej jari, v niektorých častiach sa ešte stále drží. Napríklad, na strednom Slovensku, kde si ešte stále môžete užiť kvalitnú lyžovačku. Ak však lyžovanie nepatrí k vašim obľúbeným činnostiam a radšej uprednostníte romantickú prechádzku s partnerkou, partnerom alebo celou rodinou, aj v tomto prípade si ešte stále môžete užiť sneh. Napríklad vo Vlkolínci. Táto malá historická dedinka neďaleko Ružomberka je od roku 1993 zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Za poplatok 2 eurá za dospelú osobu a 1 euro za dieťa môžete do Vlkolínca zavítať aj vy a vychutnať si jeho nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá je v aktuálnom období umocnená snehovou nádielkou. Čo všetko môžete vo Vlkolínci zažiť?

Romantická prechádzka zimným Vlkolíncom

Scenérie ako z rozprávky
Vlkolínec je trvalo obývaná obec, z celkového počtu 55 domov je aktuálne 18 obývaných. Zvyšné domy tiež majú svojich majiteľov, ale nebývajú tu stále. V dome s názvom „Roľnícky dom“ je pre návštevníkov zriadená expozícia dobového bývania. Vlkolínec tak nie je skanzenom, ako si veľa ľudí mylne myslí, ale obývanou obcou, ktorá je však výnimočná svojou dobovou atmosférou.

Neprehliadni: Drevený kostol v Hervartove

Romantická prechádzka zimným Vlkolíncom

Počas prehliadky obce môžete okrem kochania sa nad tradičnými slovenskými domčekmi navštíviť Galériu ľudového umenia, prípadne informačné centrum Vlkolínec, kde si okrem iného môžete zakúpiť pekné suveníry. Ak vás atmosféra Vlkolínca zláka natoľko, že by ste v ňom chceli stráviť viac času, vybaviť si môžete ubytovanie v jednom z historických domčekov. Vedzte, že taký zážitok len tak hockde nezažijete…

Tak nečakajte, kým sa roztopia aj posledné zvyšky vlkolínskeho snehu a príďte si jeho zimno-jarnú atmosféru vychutnať aj vy!

Dominik Parajka