Slovensko je zastúpené na veľtrhu v Berlíne


2566   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
, Quo vadis slovenský cestovný ruch, O polovicu menej ubytovaných turistov za minulý rok a tento rok, cestovny ruch, krizaQuo vadis slovenský cestovný ruch? O polovicu menej ubytovaných turistov za minulý rok a tento rok, cestovny ruch, ubytovanie

Slovensko má aj tento rok zastúpenie na jednej z najprestížnejších výstav cestovného ruchu ITB Berlín. Počas nasledujúcich dní bude slovenský cestovný ruch prezentovať svoje najatraktívnejšie turistické oblasti pre viac ako 170 000 návštevníkov. Národnú expozíciu zrealizovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Slovenský cestovný ruch sa nachádza vo veľmi dobrom období pokiaľ ide o návštevnosť. Tieto prezentačné aktivity pozitívne posilňujú značku krajiny na trhu cestovného ruchu. Nasvedčuje tomu skutočnosť, že počet turistov aj v porovnaní s minulým rokom narastá. Hostia zo zahraničia sú prínosom pre dobré meno Slovenska a takisto pre ekonomický rast našich regiónov,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Slovensko na veľtrhu v Berlíne

Návštevníkov veľtrhu, ktorý sa koná od 6. do 10. marca 2019, zaujímajú v rámci slovenskej expozície najmä informácie týkajúce sa kúpeľných a relaxačných pobytov, rekreácie na horách, ponuky kempingov a UNESCO pamiatky. Z turistických regiónov je najväčší dopyt po Vysokých Tatrách a regiónoch Spiš, Liptov, Orava, ale tiež aj o Podunajsko. Z miest sa turisti zaujímajú najmä o Bratislavu, Košice, Levoču, Kežmarok, Banskú Štiavnicu, Bardejov, Kremnicu a Banskú Bystricu.

Bude Vás zaujímať: SLOVENSKO na veľtrhu Holiday World 2019 v Prahe

Nemecko dlhodobo patrí k prioritným zdrojovým trhom cestovného ruchu Slovenska. Vlani pricestovalo na Slovensko takmer 179–tisíc nemeckých návštevníkov, čo radí Nemecko na tretie miesto v rebríčku krajín, ktoré nás navštívili.

Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Foto: TMR
www.mindop.sk