SLOVENSKO na veľtrhu Holiday World 2019 v Prahe


3949   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
SLOVENSKO na veľtrhu Holiday World 2019 v Prahe

Ministerstvo dopravy a výstavby SR pripravilo úspešnú a mimoriadne lákavú prezentáciu Slovenska na veľtrhu Holiday World 2019, ktorý sa (21. – 24. 2.) koná v Prahe. Okoloidúcich sme zaujali najmä hokejovou tematikou.

Našim cieľom je prispieť k rastu aktívneho zahraničného cestovného ruchu z Českej republiky, ktorý je dlhodobo najvýznamnejším zdrojovým trhom Slovenska. Na veľtrhu prezentujeme širokú škálu možností trávenia voľného času na Slovensku s dôrazom na aktívnu dovolenku – turistiku, cykloturistiku, relax v termálnej a minerálnej vode v aquaparkoch a termálnych kúpaliskách. Predstavené sú aj možnosti dovolenky v slovenských kúpeľoch, ako aj mestský a kultúrny cestovný ruch – napríklad slovenské pamiatky UNESCO.

SLOVENSKO na veľtrhu Holiday World 2019 v Prahe

Súčasťou slovenského stánku sú aj degustácie slovenských vín z Národného salónu vín. Veľký záujem bol aj o fotenie so živou sochou hokejistu v slovenskom drese. Veľtrhu sa za ministerstvo zúčastnili štátny tajomník Peter Ďurček a riaditeľ kancelárie štátneho tajomníka Norbert Tinka. 

Prečítajte si: Vyhodnotenie novinárskej súťaže My k susedom…

Počas veľtrhu realizuje zahraničná zástupkyňa MDV SR Klára Badinková viaceré prezentácie na hlavnom pódiu ako pozvánku pre návštevníkov veľtrhu na Slovensko.

Prvé dva dni veľtrhu boli určené odbornej verejnosti a víkendové dni sú otvorené pre širokú verejnosť. Tento rok sa otvorili brány pražského výstaviska v Holešoviciach už po 28-krát. Súbežne s veľtrhom cestovného ruchu Holiday World  2019 sa konal aj 13. ročník gastronomického veľtrhu Top Gastro & Hotel a veľtrhy Památky, Múzea a Řemesla. Nad veľtrhom tradične prevzali záštitu dôležité inštitúcie cestovného ruchu v Českej republike – Ministerstvo pre miestny rozvoj ČR a Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism.

SLOVENSKO na veľtrhu Holiday World 2019 v Prahe

Účasť Slovenska na veľtrhu Holiday World 2019 už teraz môžeme hodnotiť ako efektívnu a úspešnú. Veríme, že sme prostredníctvom realizovanej propagácie Slovenska zvýšili povedomie českých návštevníkov. O aktuálnej ponuke slovenského cestovného ruchu a tým ich motivovali k dovolenke na Slovensku.

Zdrokj: Karolína Ducká, hovorkyňa MDV SR