Levické hradné slávnosti – návrat v čase do slávnej histórie. Atraktívny program pre návštevníkov


2498   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Levické hradné slávnosti

Mesto Levice, Mestské kultúrne stredisko Levice, Tekovské múzeum v Leviciach a Cassanova – spoločnosť veselých šermiarov vás pozývajú na Levické hradné slávnosti 2022. Budú sa konať 11.júna v priestoroch Levického hradu. Zažijete dobývanie hradu Osmanskou armádou a dozviete sa viac o hrdinovi Štefanovi Dobóovi.

Pripomienka slávneho obdobia dejín

Tohtoročné Levické hradné slávnosti sa budú niesť v znamení slávneho protitureckého hrdinu Štefana Dobóa. Pripomíname si 450 rokov od jeho úmrtia. Štefan Dobó sa preslávil ako hradný kapitán hradu Eger v dnešnom severnom Maďarsku. V roku 1552 pod hrad prišla veľká osmanská armáda a aj napriek obrovským ťažkostiam, Dobó hrad ubránil proti presile. Stal sa hrdinom, o ktorom sa napísal román aj niekoľko filmov.

Levické hradné slávnosti
Na Slovensku aj v Leviciach zostal neznámou postavou napriek tomu, že sa v roku 1558 stal hradným kapitánom aj majiteľom Levického hradného panstva.

Štefan Doboó, Levické hradné slávnosti

Na hradných slávnostiach si pripomenieme tohto hrdinu a jeho slávne činy. V rámci programu uvidíte dobývanie hradu Osmanskou armádou aj rytiersky zápas. Predstavíme a naučíme sa renesančné tance. Pre deti bude pripravené bábkové divadlo a umelecký ateliér, kde si budú môcť zhotoviť drobnosť z minulých časov.

Neprehliadnite:

V Tekovskom múzeuČo je nové v Tekovskom múzeu v Leviciach?
Spoznáte unikátne čilejkárske i ševcovské pamiatky

Levické hradné slávnosti

Nepremeškajte toto fascinujúce predstavenie a zažite príbeh priamo v areáli Levického hradu. Z bohatého programu si určite vyberiete. Tešíme sa na Vás!

Levické hradné slávnosti

Autor: Mgr. Peter Pleva – Tekovské múzeum v Leviciach
Foto: archív Mesto Levice

Viac na:
www.levice.sk
www.mskslevice.sk

www.muzeumlevice.sk