Spomienky na November 89 – výstava Petra Zatloukala: Studentské vteřiny sametu v Olomouci spred 30. rokov


3856   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Studentské vteřiny sametu v Olomouci

Až s odstupom času si naplno uvedomujeme, aký obrovský prelom a prerod začal v Československu Nežnou revolúciou. Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravila Česká centrála cestovného ruchu CzechTourism Slovensko v Bratislave výstavu Petra Zatloukala: Studentské vteřiny sametu v Olomouci. Záujemcovia si ju môžu pozrieť v Zichyho paláci (Ventúrska 9, Bratislava) od 13. novembra do 27. decembra 2019.

Studentské vteřiny sametu v Olomouci

Vernisáž fotografickej výstavy sa bude konať 13. novembra 2019 o 17.30 hodine v Zichyho paláci v Bratislave. Ide o autentické snímky z okupačného štrajku na Palackého univerzite v novembri 1989. Záštitu nad výstavou má Jeho Excelencia veľvyslanec Českej republiky Tomáš Tuhý.

Na otvorení výstavy Petra Zatloukala: Studentské vteřiny sametu v Olomouci sa okrem autora zúčastnia aj vzácni hostia: – prof. Jindřich Štreit, renomovaný fotograf a prof. Josef Jařab, prvý ponovembrový slobodne zvolený rektor v Československu. Vernisáž doplní o 18: hodine beseda s autorom výstavených fotografií a hosťami. Moderátorkou večera bude novinárka Miriam Zsilleová.

Studentské vteřiny sametu v Olomouci, výstava Petra Zatloukala

Neváhajte prísť a ponoriť sa spolu s nimi do autentických spomienok na udalosti, ktoré nám všetkým zmenili život.

www.czechtourism.com