Sign in / Join

Štetec verzus objektív


2474   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Štetec verzus objektív

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi pripravilo od 17. januára do 15. februára 2018 výstavu výtvarných diel a fotografií, ktoré vznikli na plenéroch „Composition and decomposition“ a „Duša fotografa“, organizovaných v minulom roku. Projekty sa zrealizovali za finančnej podpory Fondu na podporu umenia.

Plenér „Composition and decomposition“ sa uskutočnil v dňoch 28. – 30. 9. 2018 v obci Ždiar s účasťou lektora PhDr. Slavomíra Čupila. Podujatia sa zúčastnilo 13 neprofesionálnych výtvarníkov zo Spiša, Nitry, Košíc a Noweho Sacza (PL). V priebehu 3 dní vznikli zaujímavé diela s použitím techniky akryl, olej a pastel. Niektorí autori sa zamerali na kompozíciu dynamického terénu Belianskych Tatier, iných inšpirovala zachovalá ždiarska ľudová architektúra. Cieľom plenéra bolo prehĺbiť vedomosti účastníkov v rámci kompozície, pretože jej znalosť je potrebná na zvládnutie každého výtvarného diela bez ohľadu na techniku. Na akcii vzniklo 33 výtvarných diel, ktoré sú súčasťou vystavenej kolekcie.

Štetec verzus objektív

Oko návštevníka poteší aj 73 fotografií z plenéra s názvom „Duša fotografa“. Štrnásť fotografov sa zúčastnilo 21. – 23. 9. 2018 podujatia pod taktovkou 2 skúsených lektorov: Mgr. Slavka Hudáka a Patrika Minára. Plenér sa niesol v znamení dvoch tém – portrét a krajina. Fotografi si vyskúšali fotografovanie portrétu v exteriéri a tiež zachytenie ždiarskej krajiny pri západe i východe slnka. Niektorí autori sa zamerali na krásu Belianskych Tatier, iným viac vyhovovala portrétna tematika. Vo vystavenej kolekcii sa okrem portrétnej fotografii objavujú aj krásy Belianskych Tatier a ľudová architektúra obce.


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.