Stratený Svätý / Ztracený Svatý ako pokračovanie umenovednej výpravy za strateným obrazom

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ztraceny Svaty, SNG

Stratený Svätý / Ztracený Svatý je knižka, ktorá súvisí s umenovednou výpravou Akcia ZET. Nie je katalógom zaujímavej a nevšednej akcie, no tak ako celá výprava, je žánrovým experimentom. Jej uvedenie je príležitosťou na prednášku, ktorá by mala osvetliť príbeh strateného obrazu, kontext jeho vzniku, ako aj spôsob a prípravu knižnej publikácie.

Veľa otázok a ešte viac odpovedí

Kto všetko sa na príprave knihy podieľal? Kto sa dejinami obrazu zaoberal? Kde všade sme obraz hľadali? Ako mohlo niečo také v postdemokratickom Československu v 50. rokoch vôbec vzniknúť?
Je toho dosť, čo všetko sa za pomoci obrázkov a za 45 minút pokúsime v átriu SNG na zaujímavej prednáške osvetliť.

Náhľad Knihy Ztracený Svatý

Listujeme v knihe 

 

Neprehliadnite:
Pokračujeme v umenovednej výprave SNG Akcia ZET. Nové témy, nové námety, nové podnety

Akcia ZET, SNG

Umelecký originálny postoj

Knihu autorov Ondřeja Horáka, Alexandry Kusej a ilustrátora Jindřicha Janíčka Stratený Svätý / Ztracený Svatý uvedieme priamo pred autorskou kópiou propagandistického obrazu s pozmeneným názvom VďakyZdanie československého ľudu, ktorú niekoľko mesiacov maľoval Marcel Mališ v rámci projektu Akcia ZET v SNG. Len pripomenieme, že Akcia ZET je príležitosťou na otvorenie niekoľkých tém, ktoré sú (nielen) v našom umení znepokojujúco prítomné.

Náhľad Obálky Knihy Ztracený Svatý

Knihu ľahko spoznáte…

Nevyhnutné originálne opatrenia

V súvislosti s covid opatreniami musia záujemci o účasť na podujatí zohľadniť režim OTP (očkovaní, testovaní; od odberu PCR 72 hodín, Ag testu 48 hodín, po prekonaní ochorenia). Vstup na podujatie bude umožnený len osobám s kompletným očkovaním, s platným testom alebo s potvrdením o prekonaní Covid ochorenia.

Viac na: www.sng.sk