Suvenírová eurobankovka z Donovál

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Suvenírová eurobankovka

Známe lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly v spolupráci s miestnym infocentrom INFO DONOVALY pripravilo pre všetkých návštevníkov Donovál možnosť odniesť si od 1. júna zo svojho pobytu zaujímavý suvenír (Suvenírová eurobankovka) vo forme čoraz obľúbenejšej – eurobankovky s nulovou hodnotou.

Na podporu turizmu

Suvenírová eurobankovka Park Snow Donovaly

Nápad vydávať suvenírovú eurobankovku vznikol vo Francúzsku ako podpora a propagácia turizmu. Zvyšovania povedomia verejnosti o najzaujímavejšie kultúrne pamiatky, turistické lokality, podujatia a známe osobnosti. Donovalská bankovka bude v poradí už 48. na Slovensku, ktorá sa dostane medzi zberateľov od uvedenia prvej bankovky s motívom pamätníka SNP v Banskej Bystrici 8. mája 2018 pri príležitosti osláv výročia ukončenia druhej svetovej vojny.

Suvenírová eurobankovka Park Snow Donovaly

Zaujímavý suvenír z Donovál – Suvenírová eurobankovka

Predná strana donovalskej suvenírovej eurobankovky znázorňuje lanovku TELEMIX Nová hoľa s kabínkami v časti Mišúty s pohľadom na masív Prašivej s Veľkou a Malou Chochuľou v pozadí. Bankovka je vyrobená zo 100 % bavlneného papiera používaného pri výrobe skutočných eurobankoviek a obsahuje niektoré ochranné prvky ako pravé eurobankovky (hologram, mikrotlač, UV ochranné prvky,…).

Odporúčame: Zaži dokonalé ukončenie sezóny v Park SNOW Donovaly

Zároveň je zabezpečená proti prípadnému zneužitiu v automatoch prijímajúcich bankovky a tiež v čítačkách bankoviek. Každý kus je unikát vďaka číslovaniu ako je to pri pravých bankovkách. Veľkosť suvenírovej bankovky je rovnaká ako reálnej 20-eurovky, ktorú nosíme v peňaženkách.

Suvenírová eurobankovka

Celkový náklad je 10 000 kusov a predaj začína v sobotu 1. júna 2019. Bankovka sa bude predávať len v informačnom centre na pešej zóne v centre Donovál, oproti kostolu. Predajná cena, podobne ako u iných suvenírových eurobankoviek, je 3,00 EUR/kus. Záujemca si súčasne môže kúpiť za 0,50 EUR na bankovku aj priehľadný obal.“, informoval Miroslav Dobrota, marketingový manažér strediska PARK SNOW Donovaly a dodal. Ak bude záujem o našu bankovku, uvažujeme do budúcna aj o eurobankovke so zimným motívom.

Podľa skúseností z iných podobných destinácií na Slovensku, veríme, že aj naša Suvenírová eurobankovka spestrí zbierky mnohých zberateľov nielen na Slovensku a čoskoro budeme pripravovať jej druhú edíciu“.

Bližšie informácie o predaji donovalskej suvenírovej eurobankovky záujemcovia nájdu na webovej stránke strediska – www.parksnow.sk.