Tipy na 5 vianočných koncertov v Bratislave s nádhernou atmosférou


4495   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vianoce bratislave SND 2019

Tradičné i netradičné vianočné koncerty sú neoddeliteľnou súčasťou adventu. Nenechajte si ujsť ich nádhernú atmosféru. Vybrali sme 5 autorov vianočných koncertov, ktorí neobišli ani Bratislavu.

1. ročník Vianoce v Bratislave

Koncert Vianoce Bratislava 2019

V Novej budova SND sa 15. decembra 2019 uskutoční tradičný a veľmi obľúbený koncert – Vianoce v Bratislave. Účinkovať budú samé známe mená –  Adriana Kučerová, Monika Fabianová, Pavol Bršlík a Pavol Remenár. Špeciálnymi hosťami budú Róbert Puškár – panova flauta, Teo Gertler – husle.

Sisa Sklovska a jej hostia

Sisa Sklovska vianoce

Po úspešnom minuloročnom koncerte sa na bratislavskú scénu vianočných koncertov vracia muzikálová a operná speváčka Sisa Sklovska. Jej koncert sa uskutoční 17. decembra 2019 o 19. hodine v Koncertnej sieni Klarisky. Pod taktovkou dirigenta Lukáša Kunsta a v doprovode Ensemble band & choir zaznejú klasické vianočné skladby, ako aj známe muzikálové a popové melódie. K čaru Vianoc prispeje ako hosť aj popredný slovenský tenor Otokar Klein.

Bílé Vánoce Lucie Bílé

Bílé Vánoce Lucie Bílé koncert bratislava 2019

Lucie Bílá je mnohonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení – televíznych Cien TýTý, Českého slávika, Cien akadémie populárnej hudby (predtým Gramy) a mnohých ďalších významných ocenení. Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale aj zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju naozaj potrebujú, sa radí u nás medzi najpopulárnejšie a najobľúbenejšie osobnosti.

Neprehliadnite: Bratislavský advent a Slovenská filharmónia patria k sebe

Jej koncerty sa tešia na Slovensku veľmi veľkej obľube. Aj tento rok prichádza v predvianočnom čase koncertovať na Slovensko. A konkrétne 17. decembra bude jej patriť AXA aréna NTC Bratislave. Vystúpi spolu s Orchestrom a zborom Petra Maláska.

Vianoce v podaní Márie Čírovej

Vianoce v podaní Márie Čírovej

Slovenská speváčka, klaviristka a skladateľka Mária Čírová pokračuje vo svojej najkrajšej tradícii a aj tento rok pripravila pre svojich fanúšikov Vianočné turné 2019 po niekoľkých mestách. Obľúbené vianočné koncerty sú neopakovateľnou zmesou hovoreného slova a hudby so špičkovými muzikantami.Tento rok budú jednotlivé vystúpenia výnimočné tým, že sú spojené s uvedením nového vianočného albumu Márie Čírovej. Prináša v ňom kombináciu tradičných slovenských kolied v unikátnych hudobných úpravách, autorské vianočné skladby a skladby najkrajších zahraničných tradicionálov. Bratislavský koncert sa uskutočnil 11. decembra, ale15. decembra vystúpi v Trnave, vo svojom rodnom meste.

Muzika do neba, do uší

Szidi Tobias-VIANOCE 2019, koncert

Herečka a speváčka Szidi Tobias patrí k najvýraznejším hudobným osobnostiam spievaného šansónu na Slovensku. Každý jej hudobný počin je akýmsi spievaným divadlom s mimoriadne silným akcentom na obsahovú zložku. Vianočné turné Szidi Tobias & Band – „Muzika do neba, do uší“ prináša sériu koncertov, na ktorých zaznejú skladby z doterajších albumov, ale aj novšie skladby. Skladby s vianočným nádychom, ktoré sa hrajú len raz do roka, si tak budeme môcť vypočuť opäť vo vynikajúcom precítení tejto charizmatickej speváčky, ktorá mení text a hudbu na posolstvo a odkaz ľuďom.

Robo Opatovský & Cimbal Brothers Vianočné turné 2019

Robo Opatovský & Cimbal Brothers Vianočné turné 2019, koncert

Výnimočné spojenie charizmatického speváka Roba Opatovského a vášnivých tónov nástrojov pod rukami muzikantov z Cimbal Brothers prinášajú na pódiá dych vyrážajúce zážitky. Na tohtoročnom turné od začiatku decembra mimoriadne obľúbených sérií vianočných koncertov odznejú najznámejšie songy Roba Opatovského ako napríklad Keď muž miluje ženu, Natália, vianočnú náladu prinesú Čas sviečok či Vianočná pošta, na pódiu však budeme počuť aj svetoznáme hity a filmové soundtracky v špeciálnych úpravách Cimbal Brothers. 17. decembra sa môžu ponoriť poslucháči do sviatočnej atmosféry vianočných koncertov v Bratislave a posledný koncert sa bude konať v Handlovej 21. decembra.

www.visitbratislava.com