Sign in / Join

Milujete impresionistov? Staňte sa aj vy súčasťou projektu Medzi baletkami vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach


3697   -   0
Share:
medzi baletkami

Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva záujemcov na sprievodné podujatie k výstave Grafika impresionistov, ktoré nazvalo Medzi baletkami. Uskutoční sa v sobotu 9. novembra od 10. do 16. hodiny v historickej účelovej budove múzea v Košiciach.

Degasove Kresby

Výstava Grafika impresionistov približuje impresionistickú grafickú tvorbu. Medzi najznámejších impresionistov patrí Edgar Degas. Na vyjadrovanie svojich rodiacich sa impresionistických výtvarných názorov využil aj prostredie baletnej prípravy. Fascinovali ho ohybné postavy baletiek. V pohyboch neustále sa meniace kostýmy mu poskytovali možnosť na výtvarné vyjadrenie filozofie impresionizmu.

Degasove Kresby

Výstava Grafika impresionistov ukazuje nielen Degasovu grafickú tvorbu, ale návštevníci budú môcť objavovať aj krásy ďalších diel, ktoré sú súčasťou expozícií svetových múzeí. Tieto známe impresionistické diela budú zároveň malou inšpiráciou k tvorivej časti podujatia.

Neprehliadnite: TORZO – Laboratórium večných návratov fotografky Miloty Havránkovej

V jej rámci si budú záujemcovia vyrábať – tvoriť baletky a súčasne dotvárať “múzejné baletné štúdio”. Tvorivý program výstavy (medzi baletkami) je vhodný pre deti aj dospelých. Príďte sa zabaviť a  vyskúšať si svoju chuť tvoriť.

Degasove Kresby

medzi baletkami

Katarína Ščerbanovská
www.vsmuzeum.sk


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.