Tisíce návštevníkov a tri expozície: Budatínsky hrad, hrad Strečno a Jánošíkova Terchová.


4976   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na návštevníkov čakajú tri expozície - Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozícia Jánošík a Terchová, Budatínsky-park

Všetci priaznivci múzeí netrpezlivo čakali na znovuotvorenie kultúrnych inštitúcií. Považské múzeum v Žiline -v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja – otvorí svoje brány 13. mája. Sprístupnený bude opäť Budatínsky hrad, hrad Strečno i expozícia Jánošík a Terchová.  

Jánošík a Terchová

Múzeum začalo s postupným otváraním už 6. mája, keď bol v rámci 2. fázy karanténneho uvoľňovania sprístupnený park v areáli Budatínskeho hradu. Chvíle na obľúbenom mieste si mohli doslova vychutnať všetci návštevníci od 6. do 22. hodiny. Nevyhnutné však bolo dodržiavanie prísnych hygienických opatrení.

Jánošík a Terchová

Neprehliadnite:
Deň otvorených dverí v Považskom múzeu v Žiline, múdrosť vpísaná do kníh

Ďalšie otváranie expozícií bude nasledovať po 13. máji. Po vykonaní všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení sa otvorí Budatínsky hrad, hrad Strečno i expozícia Jánošík a Terchová. Otvorené budú mať vždy od stredy do nedele od 9. do 16. hodiny. V areáli Budatínskeho hradu sa sprístupní aj Drotársky pavilón.

Jánošík a Terchová

„Prehliadky budú prebiehať individuálne, pričom v expozíciách bude zabezpečený dozor. Návštevníci majú povinnosť nosiť rúška, dodržiavať sociálny odstup a riadiť sa všeobecnými nariadeniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva. Tešíme sa, že po dvoch mesiacoch bude v našich expozíciách opäť rušno a ľudia si budú môcť vychutnať ich čaro aj keď inak, ako boli doteraz zvyknutí. Naďalej však neplánujeme organizovať podujatia, na ktorých by sa zišlo viac ľudí a taktiež neprijímame rezervácie na skupinové prehliadky.“ vysvetlil Michal Jurecký, riaditeľ Považského múzea v Žiline.

hrad-Strečno

www.pmza.sk