Unikátna slovenská Biblia s oltárom Majstra Pavla z Levoče ako dar na výnimočné príležitosti


2856   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Oltár Majstra Pavla z Levoče

Slovenská Biblia. Presnejšie, jej nové slovenské vydanie s unikátnymi fotografiami vzácnej slovenskej kultúrnej pamiatky oltára Majstra Pavla z Levoče! Oltár nafotil svetoznámy český fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnej techniky a najnovších technológií vyhotovil unikátne snímky. Divák má pocit, že sa nepozerá na fotografiu, no na skutočný trojrozmerný objekt. Na záberoch vidieť aj tie najmenšie detaily sôch.

Rovnako brilantné sú farby, ktorými je ozdobený oltár, najmä zlatá, ktorá je autentická a prirodzená. Najväčšia fotografia celého oltára sa skladá zo 144 záberov zložených do jediného veľkého panoramatického obrazu.
„Vyše roka som hľadala nápad, čím by sme vyzdobili knihu kníh. Ľudia, zberatelia, bibliofilovia nás totiž stále žiadali o nejakú špeciálnu, výnimočnú a originálnu verziu Biblie. Takú našu, slovenskú. A keď som s jedným priateľom farárom diskutovala o levočskom oltári, napadlo mi – dostaňme do Biblie tento svetový unikát, drevený oltár,“ vysvetľuje pôvod myšlienky Gabriela Belopotocká z vydavateľstva Ikar.

Slovenská Biblia

Kniha kníh ako bezodný zdroj

Biblia s dielom Majstra Pavla z Levoče má 856 strán biblických textov, je viazaná a v luxusnom puzdre. Obsahuje desiatky strán farebných fotografií slávneho oltára. Táto zmenšená verzia má aj prijateľnejšiu cenu, v akcii je teraz dokonca so zľavou 21% a určite môže byť ozdobou nielen domácich knižníc, ale ideálne sa hodí aj na fary, do kostolov ap.

Biblia fotograf Drnek

Jan William Drnek v akcii pred oltárom Majstra Pavla

Na záberoch môžete vidieť aj tie najmenšie detaily sôch, dokonca aj zrniečka prachu. Rovnako úžasné sú farby, ktorými je ozdobený oltár, najmä zlatá, ktorá je autentická a prirodzená. „Najzložitejšou časťou bolo nasvietiť práve pozlátené sochy tak, aby lesklé plochy nevytvárali odlesky. Dokonalé osvetlenie tak na fotografiách vytvorilo požadovanú plasticitu,“ popisuje uznávaný fotograf Jan William Drnek. 

Neprehliadnite:

knihy, kultúra, dejiny, mesiac knihy, Mesiac knihy sa končí: knižné tituly, ktoré formovali svet i ľudíKnižné tituly, ktoré formovali svet i ľudí

 

Pozrite si, ako vznikala luxusná Biblia:

Majster Pavol z Levoče

Neskorogotický rezbár Majster Pavol z Levoče približne pred 500 rokmi vytvoril v Bazilike sv. Jakuba v Levoči najväčší, vyše 18 metrov vysoký, drevený gotický oltár na svete. Jeho dielo je zaradené do Zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO a dodnes je predmetom obdivu tak odbornej, ako aj laickej verejnosti.

Oltár Majstra Pavla počítač

Takto sa snúbi vzácna história a súčasnosť

Náš národný poklad, krídlový oltár Majstra Pavla, ktorý je svojou umeleckou kvalitou bezkonkurenčný, teraz obohatí prostredníctvom neopakovateľných umeleckých fotografií Bibliu – knihu kníh. Fotografie uznávaného profesionála, excelentného fotografa Jana Williama Drneka môžete v novom slovenskom vydaní Biblie obdivovať aj vy… 

Milan Buno, knižný publicista
Ilustračné úvodné foto: pixabay
Medzititulky: redakcia
Aktuálne knižné hity a bestsellery nájdete na: www.Ikar.sk