Užívajte si leto s vnúčatami – dovolenka


5964   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hotel Salamandra

Aj keď sa u nás typ dovolenky starých rodičov s vnúčencami špeciálne neponúka, v praxi je to často využívaný spôsob relaxu i vítaná pomoci mladým rodinám a dovolenka tak dostáva iný rozmer. Pravda, ide o to, vybrať si správne miesto pobytu s ohľadom na potreby i možností všetkých zúčastnených.

Detí, či už predškolského alebo mladšieho školského veku si vyžadujú nielen celodennú starostlivosť, ale musia mať príležitosť na veľa, veľa aktivít. Celý deň sa nezastavia. Bežný hotel, hoci v krásnom prostredí, by bol pre mnohé detí trochu nudný. Výber pobytu starých rodičov s vnukom či vnukmi by mal preto spĺňať niekoľko kritérií, ktoré si treba overiť ešte skôr, ako si pobyt rezervujeme.

Hotel Salamandra Kupanie

Hotel Salamandra kúpanie

Základom je zariadenie ústretové k deťom, samozrejme, detský kútik a detské ihrisko, veľa možností na aktivity v blízkom okolí i príležitosť na naozaj zaujímavé krátke výlety. Ideálne je, ak má hotel animátorov, ktorí podnikajú s deťmi zaujímavú zábavu. Je to dôležité aj preto, aby sa starý rodič mohol cez deň aspoň na hodinku venovať sám sebe, aby si trochu oddýchol, lebo dovolenka a celodenná starosť o malú ratolesť je aj psychicky náročná. Napriek tomu, taká dovolenka je pre dedka, babku i vnúčikov nezabudnuteľným zážitkom. Doprajme im to!

Hotel Salamandra Tenis

Hotel Salamandra tenis

Pohodlie pre malých aj veľkých

Ak si vyberiete zariadenie označené Baby Friendly, máte istotu, že v ňom nájdete všetko, čo potrebuje malé dieťa od postieľky až po nočník. Samozrejmosťou je možnosť pripraviť na izbe mliečko či čajík, detský kútik, detské menu v reštaurácii a personál zvyknutý na malého klienta, bazénik vo wellnesse, požičovňu detských bicyklov, kolobežiek.

dovolenka Hotel Pieris

Hotel Pieris

Obvykle má aj animátora, ktorý pripravuje pre deti veľa zábavy a rôzne akcie. Skvelé referencie v tomto ohľade majú napríklad Hotel Salamandra v Hodruši Hámre neďaleko Banskej Štiavnice, vo Vysokých Tatrách Podbanské Resort s hotelmi Pieris a Grand hotela Permon, osvedčené sú aj všetky hotely SOREA.

Hotel Permon

Hotel Permon

Pobyt v prírode plný zážitkov

dovolenka Hotel Oravský Háj

Hotel Oravský Háj

Trochu väčšie mestské detí si určite užijú skvelý pobyt v prírode s aktívnymi starými rodičmi napríklad v Horskom hoteli Oravský háj v Brezovici. Mnohí ho poznajú zo zimnej lyžovačky, ale aj v ostatných mesiacoch roka ponúka plné priehrštie zážitkov uprostred prírody. Nechýba mu ani bazén a wellness a je skvelým východiskom aj na dlhšie či kratšie túry i cyklotúry do prírody. Deti neodtrhnete ani od koníkov a do jedla ich tu tiež nebude treba ponúkať. Domácke jedlá im budú určite chutiť.

Neprehliadnite: Všestranný Ranč u Bobiho

Ranč u Bobiho

Ranč u Bobiho

Podobné všestranné podmienky na skvelé zážitky, ale južnejšie – v Starom Tekove, poskytuje aj Bobi ranč. Jeho areál je tiež situovaný v prírode, má kone a inštruktorov, s ktorými detí i dospelí môžu absolvovať základy jazdenia. Tí skúsenejší sa môžu s nimi vybrať na prechádzky na koní a pohodlnejší zase obdivovať okolie rieky Hron z koča či bričky s konským záprahom. V areáli majú i domáce zvieratká, ihriská, malé wellness a skvelé trasy na cyklistiku a samozrejme, dobrú kuchyňu. Aktívne deti aj ich starí rodičia si tu naozaj prídu na svoje.

Navyše, aj takýto krátky pobyt (dovolenka) upevňuje súdržnosť a dobré vzťahy medzi generáciami.