V ústrety motoristom: 365-dňová diaľničná známka už od februára 2020


4302   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
365-dňová diaľničná známka

Častí aj občasní cestovatelia po slovenských diaľniciach sa konečne môžu tešiť na tzv. technické ročné diaľničné známky. Táto diaľničná známka platí jednoducho 365 dní od dátumu kúpy. Začnú sa predávať od februára 2020.

K dnes existujúcej ročnej, mesačnej a desaťdňovej diaľničnej známke pribudne od februára 2020 aj známka platná 365 dní. Jej cena bude stanovená rovnako ako pri ročnej známke na 50 eur a platiť bude od polnoci prvého dňa zakúpenia. Rezort dopravy sa stotožnil s návrhom, ktorý plánuje predložiť poslankyňa za MOST-HÍD Irén Sárközy a podnikne kroky, aby mohol byť tento typ známky zavedený do praxe.

365-dňová diaľničná známka

Každý bude mať odteraz možnosť sa rozhodnúť, od kedy si chce zaplatiť 365-dňovú známku. Chcem však vodičov upozorniť, aby boli zodpovední a pri nákupe nového typu známky vždy zanechávali na seba kontaktné údaje. Iba tak môžu byť v budúcnosti automaticky upozornení, že sa im končí jej platnosť a pomôže im to vyhnúť sa pokute z nepozornosti,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Neprehliadnite: V okolí Komárna pribudnú nové a zmodernizované cesty.

Nová 365-dňová diaľničná známka, je určená predovšetkým tým vodičom, ktorí si kúpia auto v priebehu roka a chystajú sa intenzívne využívať diaľnice a rýchlostné cesty. Vodiči, ktorí sa rozhodnú pre ročnú kalendárnu známku. Budú mať aj naďalej možnosť využívať ju trinásť mesiacov s jednoducho zapamätateľným dátumom, kedy si ju treba obnoviť.

365-dňová diaľničná známka

V roku 2019 si prvýkrát od spustenia elektronickej diaľničnej známky viac ako polovica vodičov kúpila diaľničnú známku elektronicky a nie na pumpách. To je jeden zo základných predpokladov, aby si vodiči korektne vyplnili svoje kontaktné údaje. A tak mohli byť automaticky upozornení na blížiaci sa koniec jej platnosti.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR
www.mindop.sk