VEĽKONOČNÉ RADOSTI v Mýte pod Ďumbierom


4136   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľkonočné radosti

Tohtoročná Veľkonočná nedeľa na Horehroní v Mýte pod Ďumbierom bude už po šiestykrát v znamení veľkonočných tradícií, folklóru a remesla. Podujatie Veľkonočné radosti bude venované oslavám jarných sviatkov spolu s bohatým sprievodným programom.

Návštevníci Mýta pod Ďumbierom sa môžu tešiť na vystúpenia folklórnych zoskupení z Horehronia, remeselný trh, kontaktnú minizoo s ovečkami, kozičkami a koníkmi z Ajax farmy, animácie, výborné tradičné pokrmy. Hostia si budú môcť pochutnať i na grilovaných špecialitách, guľáši a iných dobrotách šéfkuchárov z Hotela Partizán a tiež na legendárnych sladkých buchtách Zbojská.

Veľkonočné radosti

Spestrením pre všetky deti bude Veľkonočný rozprávkový les. „Po úspešnej zimnej sezóne vynoveného lyžiarskeho strediska sme pripravili v rámci podujatia Veľkonočné radosti novinku: premiérovú jarnú jazdu lanovkou, spojenú s Veľkonočným rozprávkovým lesom,“ upozornil riaditeľ Hotela Partizán, Michal Kič.

Veľkonočné radosti

Areál MÝTO SKI & FUN CENTRA v Mýte pod Ďumbierom počas nedeľného popoludnia poriadne ožije. Na podujatí Veľkonočné radosti rozhodne nebude núdza o zábavu a zaujímavý program folklórnych skupín a tanečníkov z Horehronia. Vynášanie Moreny, ukážka ľudového, ale aj moderného tanca a tiež poriadna horehronská muzika. To všetko bude súčasťou kultúrneho programu, v podaní folklórnej skupiny Šťastné detstvo, tanečnej školy Tančekovo a muzičky Veselých chlapcov z Horehronia.

Bude vás zaujímať: Horehronie v znamení nárastu cestovného ruchu

Podujatie Veľkonočné radosti je tradične venované ukážkam veľkonočných zvyklostí a výnimkou nebude ani tento ročník. Na návštevníkov čakajú rôznorodé animácie, ukážky remeselnej tvorby, zdobenie kraslíc, výroba korbáčov. Alebo obľúbené maľovanie na tvár,“ priblížila sprievodný program Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Veľkonočné radosti

Zdroj: OOCR Región Horehronie