“Na vichodze vešelo” alebo sviatok autentického folklóru z východného Slovenska


5578   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na vichodze vešelo

V Divadle Jonáša Záborského v Prešove vystúpi 22. októbra o 19. hodine pod názvom Na vichodze vešelo desať úspešných folklórnych skupín a predvedú divákom autentický východniarsky folklór v jeho bohatosti piesní, tancov a hudby.

Šarišan

Folklórny súbor Šarišan

Je známou skutočnosťou, že ľudia na východnom Slovensku majú k svojím tradíciám a folklóru veľmi blízko, radi ho udržujú. V mestách i v malých dedinách existujú veľmi aktívne folklórne súbory, ktoré ďalej šíria tradície svojich predkov. Účinkovanie známych folklórnych súborov v Divadle Jonáša Záborského v Prešove bude naozaj pestré ako sa patrí, veď na vichodze vešelo.

Čerhovčan

Folklórny súbor Čerhovčan

Na podujatí vystúpi známy temperamentný súbor Šarišan a Raslavičan, nedajú sa zahanbiť ani Vranovčan, Kapušančan či Čerhovčan a svoje umenie predvedú aj súbory šarišských obcí ako Vargovčan, Topľan, Zamutovčan, Bančan, Okruhľan a Vyšná Olšava.

Neprehliadni: Gróf Csáky venoval Slovensku viac…

Predstavenie sa uskutoční ako poďakovanie ministerke kultúry Ľubici Laššákevej a predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu za podporu projektu Folklór – duša Slovenska, ktorou Ministerstvo kultúry SR podporilo aktivity v oblasti tunajšej tradičnej ľudovej kultúry.

Vranovčan

Folklórny súbor Vranovčan

www.djz.sk