Vyznaj svojej kráľovnej lásku


2994   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lásku

 

Spojenie lásky, krásy a umenia sa najlepšie snúbi na Bojnickom zámku, ktorý patrí medzi najromantickejšie miesta na lásku na Slovensku. Aby túto skutočnosť ešte viac zvýraznilo, pripravilo Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice počas valentínskeho obdobia pre návštevníkov veľmi zaujímavé romantické prehliadky.

V expozícii Bojnického zámku pribudnú zbierkové predmety, ktoré v sebe ukrývajú romantické príbehy. Lektori odetí v dobových kostýmoch ozrejmia tajomstvá jednotlivých obrazov a iných umeleckých diel, porozprávajú o rôznych podobách lásky grófa Pálfiho a poodhalia minulosť zámku. Súčasťou prehliadky budú aj nové priestory galérie a glyptotéky. Môžete sa prechádzať po luxusných priestoroch zámku a predstavovať si, že sa vám plní sen o princeznej a princovi…

Bojnice Valentín

Vo štvrtok 14. februára sa uskutoční špeciálna valentínska večerná prehliadka doplnená o hostí z dávnej minulosti. Prehliadky sa začnú o šiestej večer a v 15-minútových intervaloch budú pokračovať až do 20. hodiny. Zaujemcovia si môžu vstupenky kúpiť v deň prehliadky počas otváracích hodín múzea (od 10. do 15. hod.) alebo priamo pred vstupom na večernú prehliadku už od 17.30 hod.

Bude sa ti páčiť, vyznaj aj ty lásku: Romantika pod Tatrami

Počas Valentínskeho víkendu od piatku do nedele budú prehliadky počas dňa (od 10. do 15. hodiny) prepojené s rozprávaním o zbierkových predmetoch súvisiacich s láskou, na ktoré je zámok skutočne bohatý.

Bojnice Valentín

Foto: Marcela Siváková a archív SNM-MB