Zábava na lyžovačke? Hľadali sme najlepšie slovenské ski bary. Ktorý vyskúšate?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Après-ski bary sú v zahraničných lyžiarskych strediskách mimoriadne obľúbené, na Slovensko sa však tento fenomén dostáva len pomaly. Napriek tomu ich tu niekoľko máme, v tomto článku vám ukážeme tie najlepšie.

apres ski bar, bary

Après-ski bar je definovaný ako bar lokalizovaný priamo na lyžiarskom svahu, kde si lyžiari môžu dať občerstvenie, ale zároveň sa poriadne zabaviť. Väčšinou tu hrá hlasná hudba, v zahraničí nie je v après-ski baroch výnimkou ani kvalitná živá muzika. Samozrejmosťou je podávanie alkoholu. Okrem prevádzky počas otváracích hodín lyžiarskeho strediska bývajú après-ski bary častokrát otvorené aj večer, kedy tu prebiehajú diskotéky a rôzne zábavné akcie. Takúto úroveň slovenské après-ski bary zatiaľ nedosahujú, väčšinou ide o menšie bary, v ktorých sa môžu lyžiari občerstviť a zabaviť počas lyžovačky. Ktoré z nich sú najlepšie?

Après-ski bary v Jasnej

apres ski bar lúčky, bary

Lyžiarske stredisko Jasná je azda najväčším priekopníkom v après-ski baroch na Slovensku. Na zjazdovkách sú k dispozícii rovno 3 menšie bary – na Lúčkach, Záhradkách a z južnej strany Chopku, na Krupovej. Ponúkajú široký výber nápojov, môžete si tu posedieť a oddýchnuť.

Neprehliadnite:
Skialpinizmus na Slovensku: 4 lyžiarske strediská sú už pripravené

Samozrejmosťou je hudba, ktorou sú après-ski bary typické. Ak si chcete zábavu v Jasnej užiť aj v noci, pri stanici lanovky na Bielej púti je známy nočný klub Happy end, v ktorom sa konajú diskotéky a akcie s najznámejšími slovenskými hudobníkmi.

Après-ski bar na Martinských holiach

apres ski bar martinske hole, bary

Kvalitným barom priamo na svahu sa môže pochváliť aj lyžiarske stredisko Winter Park Martinky. Okrem zaslúženého občerstvenia, oddychu a kvalitnej muziky si tu lyžiari môžu užiť aj pripojenie na internet zadarmo.

Stan bar na Štrbskom plese

apres ski bar strbske pleso, bary

Stan bar je jediným skutočným après-ski barom na Štrbskom plese. Chutné občerstvenie a kvalitnú muziku si tu môžu prísť užiť tak lyžiari, ako aj bežkári či turisti. O dokonalú atmosféru sa stará štýlovo zariadený interiér a zábavný personál. Okrem oddychu počas lyžovačky si sem môžete prísť užiť aj poriadnu silvestrovskú párty!

Après-ski bar Tatranská Lomnica

apres ski bar tatranska lomnica, bary

Medzi mimoriadne obľúbené slovenské après-ski bary patrí aj bar v Tatranskej Lomnici. Ten ponúka to isté, čo ostatné bary – kvalitné občerstvenie a hudbu, ale naviac poteší aj desiatkami vonkajších ležadiel, na ktorých si môžete dopriať zaslúženú dávku oddychu.

Už je len otázkou času, kedy na Slovensku vznikne skutočný veľký après-ski bar po vzore alpských lyžiarskych stredísk, kde sa budú pravidelne konávať aj diskotéky a ďalšie zaujímavé akcie. Ktorý z aktuálnych après-ski barov na Slovensku máte najradšej vy?

Titulná foto: TMR, Marek Hajkovský
Dominik Parajka