Záhradný prvok, ktorý významne prispieva k ochrane pred slnečnými lúčmi. Leto a horúce dni sú nadosah

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
záhradný prvok

Záhradný prvok, vďaka ktorému vzniká v našej záhrade oáza pohody a príjemného posedenia. To je pergola. Je najvyšší čas myslieť na horúce letné dni a na chvíle, keď dokážeme zodpovednosť voči svojmu zdraviu i zdraviu svojich najbližších. Uvažujete o realizácii pergoly?

Pergola je riešenie, keď posedenia na terase dostane nový rozmer

Pergola predstavuje bezpochyby najluxusnejšiu formu tienenia v exteriéri. Možnosť jej dodatočného zasklenia a vytvorenia napríklad zimnej záhrady je skvelá investícia a možnosť posunúť sa následne ešte o ďalší krok ďalej. Vráťme sa však k tradičnému posedeniu na terase. Bezpochyby ide o obľúbenú letnú (ne)činnosťou všetkých, ktorí majú dom s terasou. Až nato, že to slnko cez deň tak nepríjemne praží…

Pergola je záhradný prvok, ktorý chráni 

Aj náhle letné búrky tiež vedia prekaziť grilovačku, či posedenie s priateľmi. S takýmito nepríjemnosťami pomáhajú špičkové dizajnové pergoly. Tie v prvom rade chránia vašu terasu práve pred ostrým slnkom a poskytujú tieň vtedy, keď je slnko naozaj nepríjemné. Zároveň vás ochránia pre dažďom, a tak sa nemusíte schovávať, akonáhle začne pršať. A po daždi voda zachytená na streche pergoly odtečie do odvodových kanálikov, takže sa nemusíte báť ihneď strechu pergoly otvoriť.

Neprehliadnite: 

párty denim look

Chystáte sa na párty a hľadáte odpoveď na otázku – ako sa obliecť?
Vyberajte t top 5 mužských outfitov.

 

A keď pergola, tak aj bazén…

Ak sa práve rozhodujete, aká pergola sa hodí do vášho exteriéru, skúste si porovnať dizajn a ponuku aj záhradných bazénov a to, či spolu “ladia”. Stačí si spomenúť na nedávne horúce letné dni a odpoveď nebude ťažká. Ľahko dospejete k názoru, že nie je nič lepšie ako mať možnosť počas horúčav kedykoľvek sa schladiť v osviežujúcom bazéne…
Ak sa vaša úvaha uberá týmto komplexnejším riešením, stačí si vybrať aj vhodný bazén a riešiť to v duchu známeho princípu – dve muchy jednou ranou. Nafukovacie bazény, či bazény s konštrukciou a všetky v rôznych veľkostiach. Alebo máte záujem skôr o vírivé bazény? Medze sa nikomu nekladú, každý sen sa môže stať skutočnosťou. Realizácia každého variantu je dôkaz, že predvídavo a zodpovedne myslíte na budúcnosť a na horúce letá.

záhradný prvok pergola


Pergola má mnoho výhod

Ďalšie „funkcie“ pergol záležia od jej typu. Tie s lamelovou strechou dokážu na vašej terase vytvoriť príjemné prúdenie vzduchu. Stačí takúto pergolu počas horúčavy mierne pootvoriť. Ak radi vysedávate na terase dlho do noci, poteší vás aj integrované osvetlenie. Nebudete tak musieť riešiť zdroj svetla na terase. A ak si chcete obdobie, keď sa dá tráviť čas na terase, naozaj predĺžiť, môžete si pergolu uzatvoriť sklami, či roletami.

Tieto rady vás určite posunuli v úvahách o realizácii pergoly v exteriéri vášho rodinného sídla. (RE)

Foto: pixabay a archív redakcie