Životné prostredie a energia šetrná a nezávislá od kolísania cien elektriny. To nás zaujíma…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
šetrenie energie

Životné prostredie a najmä energie sú každodennou realitou, ktorá si vyžaduje zvýšenú pozornosť. Najväčším zdrojom energie, aký u nás existuje a môžeme ho vo svoj prospech využiť, je slnečná energia. Ďalšou dobrou správou tiež je, že pri správnom využití môže byť solárna energia nielen šetrná k životnému prostrediu, ale aj nezávislá od kolísania cien elektriny.

O výhodách fotovoltaického systému ste akiste už počuli. Spôsobov, ktoré túto energiu zabezpečujú, je niekoľko. Na niektoré sa zameriame, aby ste ich v prípade záujmu mohli vo svoj prospech využiť.

Ako fotovoltaické panely fungujú?

Fotovoltaika znamená udržateľný a ekologický spôsob premeny spomínanej slnečnej energie na  elektrickú. Na tejto premene sa podieľajú výkonovo optimalizované solárne články so stále lepšou úrovňou účinnosti.

energia šetrná


Len pre porovnanie, pri monokryštalickom prevedení dosahujú tieto systémy účinnosť až 19,6 % a pri polykryštalických paneloch je účinnosť o niečo nižšia na úrovni 17,5 %, pričom sa miera účinnosti garantuje na 80 % výkonu po dobu 25 rokov.

Neprehliadnite: 

Balíček zdravia v Bardejovských Kúpeľoch – liečebný pobyt v aktuálnej ponuke

Ako to funguje…

Jednotlivé moduly majú zabudované systémy napojenia, takže inštalácia prebehne naozaj rýchlo a bez zbytočných starostí. Systém je tiež nenáročný na údržbu, energiu možno vďaka zásobníku ekologicky vyrábať aj keď slnko nesvieti. Pri výrobe elektriny nehrozí vášmu okoliu žiadna záťaž spôsobená hlukom, zápachom ani iným znečistením. Fotovoltaické panely tiež disponujú statickými osvedčeniami, takže nehrozí ich poškodenie vplyvom premenlivých vonkajších poveternostných podmienok.

 

energia šetrná

 

Správne rozhodnutie pre životné prostredie

Ak hľadáte spôsob, ako si neistú budúcnosť, ceny a zdroje elektrickej energie poistiť, vyskúšajte to s fotovoltaickými panelmi a sme presvedčení, že budete spokojní.

Medzitulky:        redakcia
Zdroj obrázkov: AlyoshinE/Shutterstock.com  
                          anatoliy_gleb/Shutterstock.com
                          pixabay (titulná fotografia)