Béžové topánky. Ktorá dáma ich vo svojom repertoári nemá? Čo robiť, aby boli čisté čo najdlhšie?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
béžové topánky

Svetlé, béžové topánky majú množstvo výhod: správne zvolené dokážu opticky predĺžiť nohy a vyzerajú okrem toho ozaj skvele. Sú výborným doplnkom k mnohým štýlom, no – bohužiaľ – majú aj dosť veľkú nevýhodu: ľahko sa špinia. Ako sa starať o béžové topánky, aby dlhšie vyzerali naozaj sviežo a pôsobili elegantne?

Kľúčová je pravidelnosť

Hneď na úvod by sme chceli zdôrazniť, že by sme nemali zabúdať, že používané béžové topánky po dlhšom nosení nikdy nebudú vyzerať ako predtým. Béžová obuv, ktorá je vystavená rôznym poveternostným podmienkam a používa sa aj pri pohybe na rôznych povrchoch, mierne zmení svoj vzhľad, aj keď sa o ňu veľmi dobre staráme.To však neznamená, že topánky béžovej farby sa neoplatí chrániť. Vďaka pravidelnej starostlivosti a ochranným ošetreniam dokážeme, že topánky zostanú v perfektnom stave oveľa dlhšie a budú vyzerať skvele pri každom obutí. Kľúčové slovo je tu však už spomínaná pravidelnosť. Bez nej nebudú vyzerať dobre ani tie najdrahšie, najkrajšie béžové lodičky! Nečistoty sa preto oplatí odstrániť hneď, ako sa objavia. Starých fľakov sa len tak ľahko nezbavíte a navyše môžu na povrchu topánky zanechať nepekné zafarbenie, ktoré môže vizuálne prekážať.

Je lepšie predchádzať, ako sa neskôr drieť!

Výrobcovia svetlej obuvi dobre vedia, že na svetlom materiáli – bez ohľadu na to, či máme dočinenia s lodičkami z prírodnej kože alebo možno topánkami zo syntetického materiálu – bude každá béžová obuv (skôr či neskôr) pôsobiť nevzhľadne v súvislosti so znečistením. Našťastie, v predaji sú rôzne prípravky, ktoré pomôžu ochrániť dámske lodičky a iné modely obuvi pred náhodným znečistením. Stačí dobre prispôsobiť prípravok materiálu, z ktorého je obuv vyrobená a obuv naimpregnovať (tento krok je dôležitý najmä v prípade prírodnej a syntetickej kože).

Neprehliadnite:

kongresAko sa obliecť na kongres?
Dobré rady pre pánov aj dámy ako vhodne reprezentovať svoju firmu

 

Ako čistiť béžové topánky?

Ak sa už topánky zašpinili, dnes to už problém nie je a našťastie sa v mnohých prípadoch topánky dajú vyčistiť. Dámske kožené mokasíny je možné vyčistiť od špiny pomocou… šedého mydla. Mäkká handrička s vodou a mydlom odstráni väčšinu nečistôt, len si treba pamätať na niekoľko dôležitých pravidiel. V prvom rade nepoužívajte príliš veľa vody! Rozpustite v nej veľké množstvo mydla, handričku namočenú vo vode však treba poriadne vyžmýkať a prebytočnú vodu z povrchu topánky ihneď odstrániť. V prípade ťažšie odstrániteľných nečistôt môžete použiť aj špeciálne kefky na čistenie koženej obuvi. Po ukončení ošetrenia je potrebné topánku naimpregnovať, najlepšie prípravkom určeným pre svetlé modely.

V prípade svetlých topánok je obzvlášť dôležitá pravidelnosť. Treba si uvedomiť, že zaschnuté nečistoty ponechané na povrchu obuvi po dlhú dobu je takmer nemožné odstrániť.

Foto: archív pixabay