Upratovanie ako zábava? Alebo 5 tipov ako si za každých okolností udržať domov ako zo škatuľky

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
upratovanie regál

Upratovanie predstavuje zábavu asi pre 1 % populácie a inak každého viac skôr otravuje ako baví. Ak preto práve nie ste jedným z upratovacích typov ľudí, je pre vás namiesto nárazového veľkého upratovania vhodnejšie udržiavať poriadok priebežne. Ako na to? Ako zabezpečiť, aby váš domov vyzeral vždy ako zo škatuľky aj keď upratovaním nebudete tráviť dlhé hodiny?

Upratujte systematicky

Všetko čo má systém väčšinou spoľahlivo funguje. Preto aj vaše upratovanie musí byť systematické. Okrem toho, že si určíte, ktoré dni v týždni budete zmývať zem, je dôležité si zvoliť viac upratovacích pravidiel. Usilujte sa dodržať pravidlo o odkladaní vecí na pôvodné miesto po každom použití. Vyhnete sa tak zbytočnému neporiadku, ktorý vznik, keď veci necháme tam, kde sme ich práve využívali. Veci s podobným zameraním skladujte na jednom mieste, aby ste ich vždy jednoducho našli.

Vytvorte si dostatok úložného priestoru s kovovým regálom

Aby ste mohli každú vec niekde umiestniť, musíte mať najskôr dostatok úložného priestoru. Nakúpte úložné boxy, police a regály. Nové typy regálov sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, šírkach, výškach i hĺbkach. Takže vám vojdú aj do úzkeho rohu v kuchyni. Zároveň si môžete vybrať z rôznych farebných vyhotovení, takže je možné ich umiestniť kdekoľvek v obytnom priestore.

Neprehliadnite:

rázový uťahovákPraktické rady na všedný deň: zíde sa vám doma viac vŕtací skrutkovač alebo rázový uťahovák?


Pokojne môžu plniť funkciu industriálnej knižnice alebo odkladací priestor vo vstupnej hale. Regál ako dominantný prvok môžete vybaviť rôznymi typmi boxov, aby bol využitý naplno a neporiadok bol pekne schovaný. Pre lepšiu inšpiráciu pri kúpe rôznych typov regálov navštívte stránku www.majster-regal.sk

Upratovanie, regál

Upratovanie je cesta ako sa zbaviť nepotrebného balastu

Všetci to poznáme. Často odkladáme veci, ktoré sú nám momentálne nanič. Ale čo ak by bolo možné ich použiť niekedy v budúcnosti? Ak aj vy máte doma tento arzenál neužitočností, zbavte sa ich. Kuchynský robot, ktorý nikdy nevidí svetlo sveta je len zbytočným spotrebičom, ktorý by niekomu inému mohol urobiť veľkú radosť. Veci nemusíte nutne vyhodiť, môžete ich predať, vymeniť alebo darovať.

Držte sa pravidla zvrchu nadol

Pravidelné utieranie prachu a zalievanie kvetov by malo patriť k vašim rituálom. Nezaberie veľa času a domov vždy vyzerá čistejšie, keď nevidíte usadený prach či uvädnuté kvety. Ak sa chystáte utierať prach, nezabudnite na pravidlo začať od najvyšších políc. Ak by ste to urobili naopak, prach z vrchných políc by vám padol na spodné a môžete začať odznova.

 

Udržujte veľké plochy vždy čisté

Či už ide o veľké zrkadlo na stene, televízor alebo stôl, veľké plochy prirodzene priťahujú pozornosť. Preto by ste ich vždy mali udržiavať čisté. Ak napríklad ráno raňajkujete pri stole, po jedle odstráňte napadané omrvinky. Zrkadlo je vhodné raz za pár dní riadne vyleštiť. Nielenže sa lepšie v ňom uvidíte, ale priestor tak vyzerá aj omnoho žiarivejší.

Upratovanie môže byť veľmi nemilá, ba dokonca otravná záležitosť, na ktorú je potrebné si vymedziť sily. Ak však upratujete pravidelne, celý proces sa postupne skráti a dokonca môže prerásť v obľúbenú činnosť až zábavu.

Foto: www.majster-regal.sk