Zaručené informácie ako protipól internetovým hoaxom. Odhaľujeme najčastejšie mýty v knihe Zdravé črevo a trávenie


3906   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Odhaľte najčastejšie mýty v knihe Zdravé črevo a trávenie

Každý z nás má občas problémy s trávením – či už sme niečo zlé zjedli, prejedli sa, nesadlo nám to… Vďaka novej knihe z vydavateľstva Ikar Zdravé črevo a trávenie pochopíte, ako je to s trávením. Dozviete sa množstvo užitočných informácií a tiež mýtov, ktoré kolujú okolo trávenia. To všetko z pera renomovaného gastroenterológa MUDr. Ladislava Kuželu a spoluautorky Mgr. Zuzany Čižmárikovej.

Zdrave crevo a travenie, kniha

Odhaľte najčastejšie mýty v knihe Zdravé črevo a trávenie

„V ambulancii sa každý deň stretávam s pacientami, ktorí sú vystrašení, dezorientovaní, len na základe toho, že sa snažili nájsť o svojich ťažkostiach, o svojej chorobe informácie na internete. A tam sa dostali do stavu beznádeje, úzkosti, pretože to, čo si dokáže človek v dnešnej dobe vygúgliť, sa niekedy ani nedá vypovedať,“ hovorí Ladislav Kužela.

Oveľa viac informácií nielen o endoskopii, ale o ochoreniach tráviaceho traktu, o možnostiach liečby a ďalšie mýty a fakty nájdete v tejto užitočnej knihe. Je nabitá informáciami, vďaka ktorým lepšie pochopíte jednotlivé orgány súvisiace s trávením. Na jednom mieste nájdete sumár najčastejších ochorení v danej oblasti. K tomu spôsob a cieľ liečby a samozrejme spomínané mýty a fakty. Všetko vo veľmi vydarenej plnofarebnej grafickej úprave s fotografiami, nákresmi i tabuľkami. Prehľadne a zrozumiteľne, takže knižka určite bude zdrojom užitočných informácií pre celú rodinu.

Neprehliadnite:
Prečo sú beta-glukány také veľmi dôležité pre naše telo?
Dbajte na zvýšenie imunity, organizmus sa zavďačí

„Obľúbený doktor Google žiaľ ponúka mnoho mýtov o trávení,“ tvrdí gastroenterológ v knižnom podcaste. Niekoľko ich tam spomína a následne vysvetľuje. Hovorí aj o probiotikách, či o druhom mozgu, ktorý máme v žalúdku.

knižný podcast s MUDr. Ladislav Kužela

Slovo odborníka:
knižný podcast s MUDr. Ladislavom Kuželom

V knihe Zdravé črevo a trávenie sa napríklad dozviete:

  • Naozaj trávime žuvačku dlhých 7 rokov?
  • Platí, že hladný chlap = hotová katastrofa?
  • Škodia nám bublinkové nápoje?
  • Skutočne máme v žalúdku druhý mozog?
  • Keď budem menej jesť, scvrkne sa mi žalúdok?
  • Ak pri fajčení nešľukujem, nemôžem dostať rakovinu žalúdka?
  • Dokáže pitie mlieka zahojiť vredy?
  • Po najedení vraj nesmiem istý čas plávať – je to pravda?

Cieľom knihy je pomôcť čitateľovi nájsť správnu cestu v spleti odborných termínov a zložitých medicínskych procesov a dozvedieť sa všetko potrebné o tráviacom trakte, o jeho najčastejších ochoreniach a o konkrétnych vyšetreniach.

Pán doktor, pomôžte…

MUDr. Ladislav Kužela je uznávaný gastroenterológ, autor mnohých odborných publikácií, vysokoškolský pedagóg, bývalý  hlavný odborník MZ SR pre gastroenterológiu. Dlhé roky pôsobil aj ako riaditeľ najväčšej detskej nemocnice v strednej Európe. Pod jeho vedením nemocnica prešla výraznými modernizačnými zmenami, či už vo forme riadenia procesov, poskytovania najnovšej zdravotnej starostlivosti. Stala sa lídrom z pomedzi štátnych nemocníc aj nastavením terapeutickej komunikácie smerom k detskému pacientovi a rodičom. Ladislav Kužela je presvedčený, že len liečiť nestačí. Veľmi je dôležitý aj prístup a komunikácia. Pacient je pre neho vždy partnerom v diskusii.

Titulná foto zdroj: freepick
Milan Buno, knižný publicista


TagsKnihy