Zima v DANUBIANE


2605   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zima v DANUBIANE, Lukac

 

Aktuálne výstavy v priestoroch Galérie DANUBIANA zaručujú návštevníkom prežiť romantické zimné chvíle s dielami významných umelcov:

ADAM SZENTPÉTERY ‖ GEO KÓDY

Szentpétery vybudoval v oblasti geometrickej abstrakcie monolitný maliarsky program, ktorý je esenciou mentálnej skratky, racionálnych postupov a protestantskej ekonómie formy.

PETER ROLLER ‖ POSOLSTVÁ

Roller vplyvom japonskej kultúry, ktorú si obľúbil počas medzinárodných sympózií v Japonsku, chápal svetlo ako prejav meditatívneho prostredia obklopujúceho sochu. Sochy a objekty vyjadrujú hlboké ponorenie sa do tajov prírody a jej prirodzeného kontrastu k civilizačným zmenám

MILAN LUKÁČ ‖ OBRAZY A SOCHY

Jeho sochy vznikajú v iných dimenziách a sú plné vážnych i úsmevných príbehov. Spočiatku to boli figúry a portréty, neskôr výťahy a schodiská s príznačnými siluetami postáv a tragickým podtónom prežitých ľudských drám.

KAROL KÁLLAY ‖ NEZABUDNUTEĽNÍ

Nikdy nezachádzal do extrémov, bol výborný pozorovateľ. Bol večným hľadačom, obdivovateľom krásy, s neomylnosťou seizmografu vedel vycítiť a zachytiť poryvy duše iných. Imponoval noblesou, správaním džentlmena.

Danubiana Meulensteen Art Museum

Bratislava- Čunovo, Vodné dielo

 GPS: N 48. 029444°| E 17.224444°

Otváracie hodiny: 10:00-18.00

Pondelky zatvorené

 www.danubiana.sk

Trvanie výstav: do 13. 1. 2019