Muzikálové hviezdy zažiaria na nočnej letnej oblohe nad Bratislavským hradom iba pre vás


1654   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Boyband, Divadlo Nová scény

Muzikálové hviezdy a Divadlo Nová scéna (NS) akosi patria automaticky k sebe. Nebude tomu ináč ani po nadchádzajúce letné večery. Divadlo NS uvedie na nádvorí Bratislavského hradu dve predstavenia úspešného muzikálu Mária Terézia #poslednámilosť a posledné dve predstavenia muzikálu Boyband. V premiére uvedie dva koncerty Jozef Bednárik a jeho muzikálový svet k nedožitým 75. narodeninám tohto divadelného mága.

Osud panovníčky na Hrade ožíva…

Šesť augustových večerov bude na Bratislavskom hrade patriť Divadlu Nová scéna a tým najkrajším muzikálovým melódiám. Prvé dva večery 20. a 21. augusta 2022 od 20.30 hod. budú v znamení muzikálu Mária Terézia #poslednámilosť so Sisou Sklovskou v hlavnej úlohe. Osud výnimočnej panovníčky sa v muzikáli prelína s osudom jednoduchého dievčaťa z podhradia, ktoré neprávom obvinia z bosoráctva. Skutočné historické postavy sa striedajú s fiktívnymi až vyústia do spoločného finále. Diváci sa môžu tešiť nielen na výnimočné herecké a spevácke výkony Braňa Deáka, Dávida Hartla, Jany Lieskovskej, Viktórie Matušovovej, Mirky Gális Partlovej, Dáriusa Kočiho, Lucie Vráblicovej, ale aj na zaujímavé kostýmy a nekonvenčnú hudbu na miestach, kde sa písala história.

Mária Terézia , Divadlo Nová scéna, muzikálové hviezdy

Slovenské muzikálové hviezdy a svetové hity

Ďalšie dva večery 23. a 24. augusta 2022 od 20.30 hod. budú patriť derniéram muzikálu, ktorý sa doslova stal fenoménom a Divadlo Nová scéna ho uvádza už 12 sezón. Muzikál BOYBAND o vzniku a živote chlapčenskej skupiny ponúka množstvo humorných scén, pohľad do zákulisia šoubiznisu a tie najznámejšie hity najpopulárnejších chlapčenských skupín na svete. V hlavných úlohách sa predstavia Peter Makranský, Pavol Plevčík, Thomas Puskailer, Martin Kaprálik a Ondrej Antálek.

Boyband, muzikálové hviezdy

Neprehliadnite:

Kde nájsť radosť? Malá kniha stoicizmu

Kde nájsť radosť? Získať silu?
Malá kniha stoicizmu vás naučí žiť lepší a spokojnejší život. Čítajte, oplatí sa…

 

Jožko a jeho zázračný biely šál

Nasledujúce dva koncerty 26. a 27. augusta o 21.00 hod. budú poctou veľkému divadelnému mágovi, režisérovi viacerých mimoriadne úspešných muzikálov, Jozefovi Bednárikovi. Galakoncert „Jozef Bednárik a jeho muzikálový svet“ k jeho nedožitým 75. narodeninám je zostavený z najväčších hitov jeho novoscénických muzikálov: Evanjelium o Márii, Grand Hotel, Pokrvní bratia, Jozef a jeho zázračný farebný plášť, Klietka bláznov, Donaha!, Fidlikant na streche a odznejú aj skladby z fenomenálneho muzikálu Dracula. Na koncerte vystúpi ako hosť Katarína Hasprová (na obr.), predstavia sa sólisti a tanečný súbor divadla v sprievode 20-členného orchestra pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného.

 K. Hasprová, Divadlo Nová scéna, muzikálové hviezdy

Spoluorganizátorom podujatia je Bratislavská organizácia cestovného ruchu.
Muzikálové hviezdy zažiaria s finančnou podporu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. 

Srdečne pozývame všetkých Bratislavčanov i návštevníkov nášho hlavného mesta prežiť nádherné muzikálové večery pod hviezdnou oblohou v dňoch 20. – 27. augusta 2022. Vstupenky sú k dispozícii  TU!

Viac na: www.novascena.sk.