Zmyselné opojenie. Viete, aké sú najobľúbenejšie letné dámske parfémy?


3238   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
letné parfémy

Parfém je síce neviditeľným, no nevyhnutným doplnkom každej ženy. Hľadáte novú vôňu na horúce dni a príjemné letné večery? Inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré vám predstavia stálice vo svete vôní v kategórii letné parfémy.

Medzi najobľúbenejšie letné parfémy pre ženy všeobecne patria tie, v ktorých prevládajú tóny ovocia, kvetov a púdru. Ak však máte slabosť pre zmyselné orientálne vône, smelo ich noste aj v lete. Aby bola ich intenzita slabšia, používajte vôňu v podobe ľahkého telového spreja z daného parfémového radu. Telová vôňa je úplne identická, ale nie je taká silná. Na horúce letné dni je preto omnoho vhodnejšia.

Letné vône, ktoré si zamilujete

Na kvetinových tónoch stoja desiatky podmanivých vôní. K tým najobľúbenejším patrí damašská ruža, jazmín, pivonky alebo kosatce. Ak túžite po parféme, ktorý vás prenesie do rajskej záhrady, vsaďte napríklad na niektorý z radu moderných kvetinových vôní Gucci Bloom. Ak dávate prednosť jemnejším vôňam, nechajte sa v letných mesiacoch obostrieť oblakom púdrových tónov. Púdrové vône sú nežné, nevtieravé a aj napriek tomu zmyselné. Ikonou medzi púdrovými vôňami je slávna Chanel No. 5. Ak hľadáte modernejší variant, skúste si privoňať ku flakóniku Narciso Poudrée od Narcisa Rodrigueza. Táto svieža púdrová vôňa v sebe snúbi ylang-ylang, ambru a céder, ktoré spolu vytvárajú podmanivú vonnú kombináciu.

Ovocné symfónie vládnu letu

Letné obdobie praje najviac kvetinovým vôňam, ktoré sú plné sladkých, sviežich a energických tónov. Medzi najvyhľadávanejšie parfémy z tejto kategórie patrí aj DKNY Be Delicious. Veľmi obľúbené sú však aj vône, ktoré oplývajú tónmi ovocia, kvetov a drevín. Dokonalou súhrou vonných tónov čiernej ríbezle a frézie predstavuje napríklad parfém Sì od Giorgia Armaniho, ktorý môžete nosiť od jari až do zimy. 
Či už dáte prednosť jemným púdrovým tónom alebo opojným kvetinám, zvolený parfém si počas letných mesiacov nanášajte striedmo. Počas teplých dní sa totiž vôňa z pokožky odparuje omnoho rýchlejšie a je tak oveľa intenzívnejšia. Parfém aplikujte iba na dve až tri miesta, najlepšie na zápästie, krk a lakťové alebo podkolenné jamky.

Foto: Kolomiec / Shutterstock.com