Aké sú odporúčania pre sklady počas pandémie koronavírusu?


3943   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čo majú robiť sklady počas pandémie koronavírusu

Vysoko infekčný vírus COVID-19 má už teraz obrovský dopad na svetovú ekonomiku. Menšie podniky začínajú krachovať a zúfalí majitelia nevedia, ako sa majú zariadiť. Týka sa to aj skladov. V dôsledku uzavretia hraníc zostali sklady odrezané od ostatných krajín. Preto vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ktoré v tejto mimoriadnej situácii určite oceníte.

Slovensko ostalo odrezané od sveta

Vzhľadom k hrozivej situácii sa vláda rozhodla uzavrieť slovenské hranice. Na naše územie sa tak dostanú iba osoby, ktoré tu majú trvalý pobyt. Po príchode zo zahraničia sa každý musí podrobiť 14 dňovej domácej karanténe. Výnimkou sú nákladné vozidlá komerčnej nákladnej dopravy. Podmienkou sú však predpísané ochranné pomôcky, ktorými musia disponovať.

Čo majú robiť sklady počas pandémie koronavírusu

Rešpektujte každé opatrenie

Bezpečnosť by vždy mala byť na prvom mieste. Teraz to platí dvojnásobne. Zamestnanci by mali mať nasadené rúška a rukavice. Na strategických miestach skladu umiestnite dezinfekčné gély. Koronavírus sa totiž prenáša nielen kašľom či kýchaním, ale aj prostredníctvom obyčajného dotyku. Preto pravidelne dezinfikujte povrchy, najmä kľučky. Nad umývadlá tiež pripnite návod, ako si správne umývať ruky.

Neprehliadnite:
Most SNP – ikonická dominanta hlavného mesta v novom šate

Materiál urýchlene expedujte

Nakazených neustále pribúda. Je veľmi pravdepodobné, že časom dôjde k obmedzeniu pohybu na celom území Slovenska. Znamenalo by to, že tovar, ktorý ste nestihli odoslať, zostane týždne, možno dokonca mesiace bez pohybu na sklade. Preto by ste z garáže mali vytiahnuť všetky vaše vysokozdvižné vozíky a promptne konať. Nebojte sa pritom improvizovať.

Čo majú robiť sklady počas pandémie koronavírusu

Rýchlo, ale kvalitne

Nepremyslené odoslanie tovaru často končí katastrofou. Vyhnite sa chybovosti a zároveň uľahčite prácu svojich zamestnancov. Každú jednu položku riadne označte. Dajte pozor, aby ste nepomiešali sortiment. Radšej ho vždy skontrolujte aj viackrát. Pri tovare so záručnou lehotou pozrite počet zostávajúcich dní. Zákazník vám tovar, ktorý ste mu doručili po uplynutí záruky, jednoducho vráti.

Precíznosť je cnosť

Iste viete, že na paletách nemusí byť iba jeden druh tovaru. S rozličným sortimentom na jednom mieste je situácia podstatne komplikovanejšia. Pri heterogénnych paletách totiž musíte zakaždým skontrolovať všetok tovar a aj hmotnosť jednotlivo. Pri homogénnych paletách zďaleka nemáte toľko starostí. Pamätajte tiež na správne značenie EAN a QR kódmi.

Čo majú robiť sklady počas pandémie koronavírusu

Pracujte efektívnejšie

Existuje mnoho spôsobov, ako byť pri práci v sklade produktívnejší. Najviac zaváži organizácia regálov a použitie správnych nástrojov. Samotnú techniku si zvoľte podľa daného úkonu. Vysokozdvižné vozíky sa vám oplatia vo väčších výškach. Pokiaľ však máte menší sklad, stačí vám nízkozdvižný vozík. Aj v malom priestore vám umožní obratnú manipuláciu.

Niekoľko praktických rád na záver

Nariaďte zamestnancom, aby si každý večer merali telesnú teplotu. V prípade, že by presiahla hodnotu 37 st. C, rozhodne by mali ostať doma. Pokúste sa tiež upraviť pracovné podmienky tak, aby ste minimalizovali vzájomný kontakt ľudí. Ak by došlo k najhoršiemu a, napriek vašim opatreniam by sa niekto nakazil, zatvorte prevádzku. Je totiž možné, že nebezpečný koronavírus vo vašom sklade už majú viacerí. Nakazili by sa tak aj ostatní. Buďme k sebe ohľaduplní, to najhoršie je čoskoro za nami.