Ako zariadiť malú kúpeľňu, aby v nej našlo všetko svoje miesto? Rozlúsknime spolu túto dilemu…


305   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zariadiť malú kúpeľňu, Náš domov, lexikon.sk

Zariadiť malú kúpeľňu v byte je často skutočne veľkou výzvou a často pomaly neriešiteľný problém. Ide o veľkú dilemu, keďže potrebujeme do nej vtesnať prinajmenšom sprchový kút, umývadlo i práčku. Nároky sa zvyšujú a treba nájsť miesto aj pre sušičku bielizne, kôš na špinavú bielizeň a samozrejme aj nejaký úložný priestor. Ako sa s tým všetkým racionálne vysporiadať?

Prvý princíp: čo v kúpeľni nutne nepotrebujete

To, čo bolo spomenuté v úvode, je dosť na taký malý priestor. A to sme ešte nespomenuli veci, ktoré bežne v kúpeľni zaberajú priestor na stenách. Ide hlavne o zrkadlo, vešiaky na uteráky, či „rebríkový“ radiátor. Ako to tam všetko vtesnať? Ak chcete mať v kúpeľni všetko, čo v nej potrebujete a zároveň sa v nej pokiaľ možno nechcete cítiť stiesnene, v prvom rade treba z vyššie uvedeného zoznamu vynechať to, čo dokážete vyriešiť úplne inak. To znamená, že zvolíte napríklad sprchový kút namiesto vane, rozhodnete sa pre podlahové kúrenie a práčku so sušičkou umiestnite na seba. Prípadne zvolíte kombinovaný variant práčky so sušičkou. Ideálne nejakú kvalitnú, aby ste po dvoch rokoch nemuseli investovať do opravy tohto dôležitého domáceho pomocníka. 

ako zariadiť malú kúpeľňu, Bytový dizajn tipy na leto deDoma


Racionálne riešenie úložného priestoru

A čo ostatné veci pri dileme ako zariadiť malú kúpeľňu, keď sa nemáte príliš ako pohnúť? Preto sa ďalšie kompromisy zvyčajne robia pri úložnom priestore. Existuje však množstvo šikovných riešení ako mať aj v malej kúpeľni dostatok úložného priestoru. Obľúbenými sú riešenia umiestenia zrkadla. Okrem toho, že si v ňom ráno skontrolujte svoju vizáž, či budete obdivovať svoj krásny biely úsmev po hygiene svojho chrupu, môže poslúžiť aj ako úložný priestor. Riešenie je naozaj jednoduché: vyberiete si zrkadlo s poličkami po obvode alebo zrkadlo, ktoré má zabudovanú praktickú skrinku.

zariadiť malú kúpeľňu, Deep by JIKA


Neprehliadnite:

krivé zuby

Krivé zuby môžu spôsobovať bolesti hlavy a aj ich skoršiu stratu.
Predchádzať tomu sa však dá…

… a ešte posledné detaily ako zariadiť malú kúpeľňu…

Keď už máme úložný priestor nad umývadlom, pridajme ešte úložný priestor pod ním. Tento priestor lepšie ani využiť nemôžete. A ak si vyberiete závesnú skrinku pod umývadlo, vznikne vám priestor aj pod ňou, napríklad na osobnú váhu. Medzi tzv. povinné zariadenie kúpeľne sme zahrnuli aj kôš na špinavú bielizeň. Praktickým riešením sú vysoké skrinky, ktoré v dolnej časti skrývajú kôš a nad ním poskytujú dodatočný úložný priestor. Keďže sú celkom úzke, miesto na takúto skrinku sa nájde naozaj aj v malých kúpeľniach. 

Foto: Olga Sapegina / Shutterstock.com a archív redakcie