ASTROFILM 2019 v Piešťanoch sa venuje M. R. Štefánikovi aj kozmonautike


3541   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
ASTROFILM

13. ročníka ASTROFILM sa bude konať v Piešťanoch od 15. do 17. októbra v kinosále KSC Fontána s bezbariérovým prístupom. Je to jedinečná možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavostí i nových poznatkov z oblasti kozmonautiky, astronómie a ďalších súvisiacich oblasti.

Astronom Milan Rastislav Štefánik

Tento rok organizátori podujatia Astrofilmu venujú mimoriadnu pozornosť aj životu a dielu nášho hrdinu Milana Rastislava Štefánika, astronóma, diplomata, vojenského pilota, francúzskeho generála, jednej z najvýznamnejších postáv moderných slovenských a česko-slovenských dejín, ktorý pred sto rokmi tragicky zahynul počas leteckej nehody v Ivanke pri Dunaji.

Neprehliadnite: 3. medzinárodná výstava fotografií s cestovateľskou tematikou

Slávnostné otvorenie Astrofilmu sa uskutoční 15. októbra o 17.30 hodine v kinosále KSC Fontána. Súčasťou podujatia je premietanie filmov o M. R. Štefánikovi, súťažných filmov s kozmonautickou, vesmírnou a astronomickou tematikou ako aj prednášky z týchto oblastí, prezentácia kníh a aktuálnych poznatkov.

kinosála KSC Fontána Piestany

Podujatie sprevádzajú aj 3 výstavy vo foyeri kina: Vesmír očami detí, slovenská súťaž v kresbe; Apollo 50, k 50. výročiu pristátia na mesiaci (1969 – 2019) a M. R. Štefánik – astronóm, generál, politik, jeden zo zakladateľov prvej ČSR.

www.astrofilm.sk