Cestou na Donovaly nájdete zdroj síl, relax a pohodu. Vitajte v Hoteli Altenberg, vitajte v obci Staré Hory.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hotel Altenberg, Relax

Hotel Altenberg sa nachádza v krásnom horskom  prostredí na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Je výhodne situovaný pri hlavnej trase sever – juh, približne17 km vzdialený od Banskej Bystrice a rovnako aj od známych lyžiarskych a turistických stredísk – Donovaly a Turecká. Hotel rodinného typu v zime poskytuje výborné zázemie pre lyžiarov a samozrejme, relax uprostred prírody. Je obľúbeným miestom odpočinku, relaxu a dobrej zábavy po celý rok.

Hotel Altenberg, Recepcia

Cítite sa ako doma

Neveľký nefajčiarsky hotel má svoje čaro a domácu atmosféru. Nachádzajú sa v ňom dvojposteľové izby i apartmány. Každá izba má pripojenie na internet. V niektorých izbách je možné využiť prístelku. Hotel poskytuje hosťom možnosť ubytovať sa aj so psom.

Hotel Altenberg, Sedenie Pri Krbe

Chute domova

Raňajky sú, samozrejme, zahrnuté v cene ubytovania. Hotel Altenberg je vyhľadávaný aj kvôli skvelej kuchyni. Ponúka stravovacie služby v štyroch strediskách. Okrem reštaurácie a kaviarne má aj rybársku reštauráciu s kapacitou 40 miest, ktorá je pre štýlové zariadenie v duchu slovenskej dedinskej izby a dobrú kuchyňu vyhľadávaná na organizovanie rodinných a firemných akcií rôzneho druhu.

Hotel Altenberg, Akcie Oberstvenie

Jej prepojenie do vonkajších priestorov hotela umožňuje v letných mesiacoch prípravu jedál aj na záhradnom grile, kde sa gurmánsky zážitok spája s krásnym výhľadom na okolité hory. V samostatnej pizzérii s kapacitou 40  miest a 20 miest na letnej  terase sa pripravujú vyhľadávané pizze. Môžu si na nich pochutnať ubytovaní hostia, ale aj turisti, ktorí sa pohybujú v okolí.

Hotel Altenberg, Relax Bazen

Oddych v relaxačnom centre

Hotel Altenberg ponúka svojim návštevníkom príjemný zážitok z pobytu vo vyhľadávanom relaxačnom centre, ktoré je prístupné aj pre neubytovaných hostí. Ponúka bazén, masáže, klasickú fínsku saunu, parnú saunu, ktorá je veľmi  vhodná aj pri problémoch s dýchacím ústrojenstvom. Má tiež blahodarné účinky na pokožku, ktorou sa intenzívne vylučujú toxíny a iné nežiadúce látky z ľudského organizmu. Po použití sauny je možné ochladiť sa v ochladzovacom bazéne so sviežou horskou vodou. Po  pobyte v saunách, prípadne po masáži, ktorú návštevník tu môže tiež absolvovať, sa oplatí pobudnúť v odpočivárni, kde si telo dôkladne oddýchne pri pokojnej hudbe. Počas pobytu v relaxačnom centre je možné objednať si občerstvenie a osviežujúce nápoje.

Hotel Altenberg, Restauracia

Ak sa chystáte na lyžovačku na svahy v Donovaloch a Tureckej, neváhajte zabezpečiť si príjemné hotelové zázemie na Starých horách. Okrem parkoviska pre ubytovaných hostí je výhodou hotela aj to, že sa pri ňom nachádza zastávka medzimestských diaľkových autobusov.

www.altenberg.sk