Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny

Máte chuť správať sa šetrnejšie k prírode, zaujíma vás život v nej? Ak áno, naplánujte si rodinný výlet na podujatie Človek a príroda, ktoré pripravilo Múzeum slovenskej dediny v Martine v nedeľu 8. septembra 2019 od 10. do 16. hodiny. Môžete tam získať kvalitné odpovede na svoje otázky týkajúce sa prírody, naučiť sa ako pestovať rastliny, rozoznávať huby a škodlivé invázne rastliny či vodný hmyz. Stretnutie pri poznávaní prírody múzeum organizuje už po pätnásty raz. Je nabité poznávaním, zábavou a nezabudnuteľnými zážitkami pre celú rodinu. Prijmite pozvanie, neoľutujete.

Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny

Malých aj veľkých zaujmú sukulenty, kaktusy a exotické orchidey, ktoré predstavia súkromní pestovatelia a návštevníkom zároveň dajú cenné rady pri pestovaní. Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín pripraví výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bude spojená s predajom a pestovateľskou poradňou.

Zaujímavé: VLÁKNO – tip na výstavu mladých umelcov…

Živú prírodu priblíži aj poradenstvo pri využití bylín, tie liečivé si zároveň budete môcť kúpiť v bylinných zmesiach. Negatívne vplyvy rozširovania rastlín budú prezentované prostredníctvom poznávania inváznych rastlín.

Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny

Tradične bude pripravená výstava aktuálne rastúcich húb s poradňou.

Výstavka Potvory z našich potokov predstaví obyvateľov – bezstavovce žijúce v tečúcich vodách našich tokov. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živú vodnú „potvorku“ a prizrieť sa jej bližšie pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bude aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

Potvory z našich potokov

Hmyzológia

Správa Národného parku Veľká Fatra predstaví svoju činnosť, pričom sa návštevníci dozvedia aj zaujímavosti z monitoringu veľkých šeliem a v predpremiére budú mať možnosť vidieť film o výskume a monitoringu medveďa hnedého.

Spoznávame stopy zvierat

Prednášku “Niektoré dlhodobé problémy ochrany ekosystémov v národných parkoch SR si pre návštevníkov pripravil známy znalec (nielen) turčianskej prírody Ján Topercer. Pracovníci Správy Národného parku Malá Fatra pripravia pre návštevníkov rôzne aktivity a ekohry. Okrem iného priblížia chránené územia Slovenska či naučia, ako spoznávať dreviny podľa kôry a listov. Počas podujatia sa budú v skanzene v kostole z Rudna konať ev. a. v. služby Božie.

Človek a príroda 2019

Andrej Bendík

www.skanzenmartin.sk
muzeummartin.snm.sk