Chcete sa cítiť dobre a mať viac energie? Festival EVOLUTION vám predpíše recept na dobré zdravie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Festival evolution

Zaujímate sa o kvalitu potravín, premýšľate ekologicky a už ste pochopili, že je nutné starať sa nielen o svoje telo, ale aj o svoju duševnú pohodu? V tom prípade je pre vás ako stvorený FESTIVAL EVOLUTION, ktorý sa uskutoční 21. – 22. septembra na Výstavisku v Prahe – Holešoviciach.

Festival evolution

 

Festival je pre všetkých, ktorí to vidia úplne inak ( #ProsteJinak ). Výnimočný formát Festivalu a jeho multižánrový charakter umožňuje prepojiť tú časť života, ktorá sa nám môže zdať príliš emočná či spirituálna, s tou, ktorá – naopak – pôsobí príliš racionálne. Festival spája všetkých so záujmom o zdravý životný štýl.

Neprehliadni: Vystrihaj sa Slovensko

A rozhodne to nebude len o nákupoch kvalitných potravín, ekologických produktov alebo prírodnej kozmetiky. Samozrejme, aj to na podujatí nájdete bohato zastúpené, no v tretí septembrový víkend nájdete na pražskom Výstavisku v prvom rade pohodu a harmóniu.

Festival evolution

Nestačí sa starať iba o svoje fyzické zdravie, ale rovnako aj o to duševné. Dnes už veľmi dobre vieme, že práve to, ako sa cítime, sa odráža v našej celkovej kondícii. Stres alebo problémy, s ktorými sa stretávame, totiž môžu byť často spúšťačom najrôznejších chorôb.

Za nákupmi i na prednášky

FESTIVAL EVOLUTION je koncipovaný tak, aby si na ňom našiel každý to svoje. Kým pre niekoho môže predstavovať skvelú príležitosť nákupov kvalitných potravín a produktov zdravej výživy, výrobkov s označením Bio, Natur či Fair Trade, iný toto výborné podujatie určite využije na zaujímavé prednášky, workshopy alebo ukážkové lekcie cvičení, napríklad taiči alebo jógy.

Festival evolution

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť na festivale dlhší čas, hladní nezostanete. Odporúčame zavítať do food zóny, kde môžete ochutnať vegánske alebo vegetariánske dobroty. Ponuka uspokojí aj tých, ktorí sa stravujú bezlepkovo.

Festival evolution

Festival evolution

Každý rok chceme ponúknuť niečo nové, dávame priestor inovatívnym pohľadom na tradičné prístupy a aktuálnym témam, aby ste si z festivalu mohli odniesť praktické tipy, nápady, inšpiráciu alebo konkrétne výrobky,“ hovorí o festivale jeho zakladateľ Ctirad Hemelík.

Zaujímavé osobnosti a témy

Na festivale nebudú chýbať kouči, psychológovia, terapeuti, pedagógovia a odborníci na osobný rozvoj. V sekcii, venovanej osobnému rozvoju, vám odborníci poradia, ako na sebe pracovať a ako zlepšovať nielen svoje výkony, ale aj svoju pohodu. Veľa zaujímavých informácií sa dozviete, keď navštívite niektorú z prednášok venujúcich sa zdraviu.

Ctirad Hemelík

Napríklad lekár MUDr. Jan Vojáček odpovie na otázku, prečo nemôžete schudnúť. „Jeden z najdôležitějších regulátorov hormónov je PSYCHÉ. Preto to, čo vidíte v zrkadle, je síce fyzické telo, ale tvaruje ho EMOČNÉ TELO prostredníctvom hormónov a metabolizmu. Samozrejme následne potom emočné reakcie a strava ako taká a až potom pohyb! Preto akákoľvek diéta, či pohyb, pokiaľ sú zdrojom ÚZKOSTI (úzkosti, ktorá veľmi pravdepodobne spôsobila nadváhu, či obezitu), NESMERUJE K ÚSPECHU!

Festival evolution

Spôsob stravovania

Buď vám spôsob stravovania a pohyb robí radosť, alebo spôsobuje úzkosť. Nehľadiac na to, že zdrojom úzkosti sú samozrejme v prvom rade vzťahy, vzťah k sebe a k okolitému svetu. Čo navrhujem? V prvom rade hľadať zdroje úzkosti v živote a riešiť ich, než si zbytočne vyrábať problémy ďalšími diétami a – obrazne povedané – ďalšie zbytočné kilometre po betóne,“ uzatvára Dr. Vojáček.

Ak sa chcete dozvedieť viac, určite nepremeškajte jesenný FESTIVAL EVOLUTION. A zoberte so sebou aj deti; pre ne je pripravený bohatý program a detský kútik. Viac informácií a program festivalu nájdete na www.festivalevolution.cz .

Logo FEST EVO

 

 

 

 

 

 

Príspevok vznikol v spolupráci s Agentúrou EVOLUTION.


TagsGastro