Mesiac úcty k starším: Divadlo Nová scéna pripravilo pre seniorov zľavu na všetky októbrové predstavenia


470   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Mesiac úcty, Seniori DNS

Október je tradične vnímaný ako Mesiac úcty k starším. Známe bratislavské Divadlo Nová scéna pre skôr narodených pripravilo s úctou, najmä však s radosťou krásny darček. Seniorom od 62 rokov je pripravená 30% zľava na všetky októbrové predstavenia aj v Štúdiu Olympia. V dotyku s hercami zažijete neuveriteľné príbehy, ktoré Vás vtiahnu svojou hĺbkou, intenzitou a témami, ktoré všetkých oslovujú a dotýkajú sa nás. Veselo i vážne hovoria o priateľstve, láske, manželstve.

TISÍCDEVÄŤSTO

Tisícdeväťsto. To nie je číslo. Je to meno – meno legendárneho pianistu, ktorého poznali všetci pasažieri parníka Virginian a nielen oni. Loď bola jeho domovom, nikdy ju neopustil, no vo svojej fantázii navštívil mnohé miesta, ochutnal stovky jedál, dokázal cítiť tisíce vôní. K šťastiu nepotreboval nič, len klavír a príbehy cestujúcich.
Tak o legendárnom pianistovi hovorí rozprávač v hre známeho talianskeho autora Alessandra Baricca. Baricco stvoril fascinujúceho hrdinu, geniálneho samouka, trochu zvláštneho chlapíka, ktorý z pohľadu sveta “tam vonku” neexistoval, a predsa o ňom a jeho hudbe toľkí počuli. A hoci celý život strávil zavretý v obmedzenom priestore lode, bol slobodnejší než mnohí z nás…

Mesiac úcty, DNS

Termíny predstavenia a vstupenky: 07.10.2023 | 19:30

VÝSTUP

Chlapská komédia nielen o ženách. Traja kamaráti sa ocitli na úpätí hory. Čaká ich dvojdňová túra. Pred nimi sú šmykľavé chodníky a ostré zákruty, nevyspytateľné zrázy a stúpania. Ako ich doterajší život. Takisto v mnohom zložitý a strmý. Cieľ netradičného výletu je jasný: prekonať sám seba a zdolať krízu stredného veku! Svetovo uznávaný britský dramatik Peter Quilter – ktorého muzikál Boyband úspešne uvádza Nová scéna už desať rokov – udržiava s divadlom a jeho hercami úzky a priateľský kontakt. A keďže všetci starneme, je logické, že nás téma jeho najnovšej hry zaujala a k jeho tvorbe sa znovu vraciame.

Mesiac úcty, Výstup, DNS

Termíny predstavenia a vstupenky: 26.09.2023 | 19:30    27.09.2023 | 19:30    14.10.2023 | 19:30    15.10.2023 | 17:30

 
Neprehliadnite:

HRA PRE DVOCH

Nesmierne autentický herecký duet, ktorý stiera hranice medzi divadlom a realitou. Hru THE TWO CHARACTER PLAY uvádza Divadlo Nová scéna (DNS) na základe špeciálnej dohody s The University of the South, Sewanee, Tennessee. Zaujímavosťou je, že DNS uvádza v českej a slovenskej premiére text velikána americkej realistickej drámy Tennesseeho Williamsa. Tragifraška na hranici psychologického thrilleru sleduje príbeh dvoch hercov Clare a Feliceho, ktorých na konci turné opúšťa ich herecká spoločnosť a ostávajú napospas jeden druhému, aby odohrali jedinú inscenáciu, ktorú v  tomto zložení môžu hrať – Hru pre dvoch – príbeh súrodencov, ktorých spája hrôzostrašná minulosť.
Zdá sa však, že táto hra je oveľa bližšie realite, ako sa na prvý pohľad zdalo… alebo je všetko inak?

DNS, Mesiac úcty, seniori

Termíny predstavenia a vstupenky: 18.10.2023 | 19:30

Pri kúpe vstupeniek online si v košíku zakliknete zľavu SENIOR a cena sa automaticky prepočíta so zľavou 30%.

Text a foto: DNS
Viac na: www.novascena.sk