Dunajský svetlonos je dušičkový zážitok na Dunaji. Báť sa netreba, napätie však bude…


3195   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
DS Dunajsky Klatov Mlyn Autor Balazs Szarka

Dunajský svetlonos je zážitok pre vodákov aj pre tých, ktorí vyhľadávajú netradičné trávenie spoločného času s rodinou. Unikátny splav sa uskutoční na mieste, kde sa zvyčajne v tomto termíne rieky nesplavujú. S lampášmi v ruke môžete vyraziť na vodu v sobotu 30. októbra 2021 za nevšedným zážitkom v jesennej atmosfére rozvetvených ramien Dunaja.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj pripravila zaujímavé podujatie. Určené je pre všetkých, ktorí sa neboja vyplávať za hranice vlastnej predstavivosti a vyskúšať netradičný splav na hladine chladnej jesennej vody. „Splav Dunajský svetlonos je netradičné podujatie termínom a aj miestom. Bežne sa totiž v období jesene splavy po dunajských ramenách už neorganizujú. Pridanou hodnotou je, že skryté zákutia predstavia sprievodcovia. Dušičkový dátum dáva možnosť spomaliť a dopriať si výnimočný, aktívne strávený voľný čas,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Odvaha nesmie chýbať

Ďalším zaujímavým prvkom splavu Dunajský svetlonos sú lampáše, ktoré budú dotvárať atmosféru prírodného prostredia. „Lokálni vodácki sprievodcovia porozprávajú zaujímavé aj náučné informácie o tunajšom vodnom živote. Ak budete mať šťastie, tak môžete na vode spozorovať volavky popolavé, striebristé a purpurové, kormorána či stopy po bobroch. Splav sa začína vo Vojke nad Dunajom v katamaránoch s teplými dekami a trvá približne tri hodiny s jednou krátkou prestávkou. Po vystúpení z lodí je pre všetkých pripravený teplý nápoj na zahriatie,“ uviedol predseda KOCR Trnavský kraj a trnavský vicežupan Pavol Kalman.

Vodný mlyn Jelka

Vodný mlyn Jelka

Neprehliadnite:
Štefánikova cyklomagistrála je dokončená a milovníci cykloturistiky sa tešia na nové zážitky!
Jesenná cyklistika – aké oblečenie by vám nemalo chýbať

Tichá voda…

Splav v sobotu 30. októbra 2021 bude jednou z mnohých príležitostí, pre ktoré sa oplatí zavítať k tichým vodám Žitného ostrova. „Okrem vynikajúcej gastronómie náš región ponúka množstvo krásnych miest, ktoré sa oplatí objaviť. Všetkým odporúčam navštíviť vodný mlyn v Dunajskom Klátove či vodné dielo v Gabčíkove. A do konca októbra aj Malkia Park, pútnické miesto a kostol v Báči či wellness v Amade Château,“ povedal Gabriel Somogyi z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov.

Dunajský svetlonos

Cena lístka:
z
ákladný 10 €, zľavnený 8 € (dieťa od 6 do 15 rokov, senior nad 65 rokov, ZŤP), dieťa do 6 rokov zadarmo.
Text: KOCR TT
Medzititulky: redakcia

Úvodné foto: Balazs Szarka

Všetky dôležité informácie o podujatí nájdete na:

www.krajzazitkov.sk/sk/podujatia/dunajsky-svetlonos
www.krajzazitkov.sk