HOTREC predstavil priority na roky 2019 až 2024


4483   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
HOTREC

HOTREC predstavil 20. februára 2019 priority odvetvia stravovacích a ubytovacích služieb pre nasledujúci mandát EÚ v období 2019 až 2024 a vyzýva, aby inovácie boli základom udržateľného cestovného ruchu.

HOTREC prezentoval tzv. Bielu knihu pre odvetvie ubytovacích a stravovacích služieb v Európe na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli a predstavil 5 kľúčových priorít pre obdobie rokov 2019 – 2024. Podujatie bolo organizované poslankyňou Európskeho parlamentu Isabellou de Monte, pričom účasť na ňom potvrdili aj ďalší členovia európskeho parlamentu István Ujhelyi, Claudia Tapardel, Claudia Monteiro de Aguiar, David Casa and Sean Kelly, a najmä Antti Peltomäki, zástupca generálneho riaditeľa oddelenia Európskej komisie pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSPS a Carlo Corazza, hovorca prezidenta EP Antonia Tajaniho. HOTREC vyzýva na pokračovanie partnerstva s európskymi inštitúciami a zdieľa svoju víziu Európskej agendy pre inovatívny a udržateľný cestovný ruchu.

HOTREC

Odvetvie stravovacích a ubytovacích služieb je jadrom rozvoja európskej ekonomiky, spolu so svojimi 11,9 miliónmi zamestnancov a 1,6 miliónmi nových pracovných pozícií, ktoré vytvorili počas posledných štyroch rokov. Podpora našich 5 priorít pomôže budovať lepšiu a udržateľnú Európu“ skonštatoval Jens Zimmer Christensen, prezident HOTRECu.

Biela kniha, ktorú prezentoval HOTREC definuje 5 kľúčových priorít pre nasledujúci mandát EÚ v oblasti legislatívy:

– pokračovať v zavedení opatrení pre ubytovacie a stravovacie služby v súvislosti s vysokým rozmachom a profesionalizáciou poskytovateľov služieb využívajúcich platformy „zdieľanej ekonomiky“,
– revidovať regulačný rámec EÚ s cieľom určiť záväzky online platforiem a zaistiť spravodlivejší a vyvážený jednotný digitálny trh, konkrétne smernicu o elektronickom obchode,
– lepšiu reguláciu, ktorá zaistí, že EÚ sa bude primárne zameriavať na riešenie veľkých cezhraničných problémov, pričom bude lepšie prihliadať na špecifické sektorové požiadavky a obavy z dopadov ich zavedenia,
– podporovať dobrovoľné iniciatívy v oblasti stravovania a zdravej výživy v prospech miestnych stravovacích služieb namiesto horizontálnej legislatívy EÚ,
– spraviť z boja proti nedostatku zručností skutočnú úlohu pre EÚ, ktorú podporí prijatie konkrétnych opatrení.

HOTREC

Chceme sa poďakovať európskym inštitúciám za excelentnú spoluprácu počas posledných piatich rokov a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a partnerstvo, založené na spoločnej vízii inovatívneho a udržateľného trhu cestovného ruchu“, dodal Christian de Barrin, výkonný riaditeľ HOTRECu.

HOTREC je skutočným partnerom v spolupráci s Európskym parlamentom, ktorý spolupracuje na rozvíjaní európskych plánoch a projektoch“, uviedla poslankyňa EP Isabella De Monte. „Len komunikácia, ktorá zahŕňa agendu politiky pre nasledujúcich 5 rokov umožní cestovnému ruchu zohrávať dôležitejšiu úlohu v jeho príspevku pre spoločnoť“.

Neprehliadni: Začína súťaž HOTELIER ROKA 2019

Poslanci a poslankyne EP prezentovali svoju víziu budúcej Európy, v ktorej cestovný ruch zohráva čoraz väčšiu úlohu v oblasti benefitov pre spoločnosť.

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska bude definované priority pre ubytovacie a stravovacie služby v Európe prezentovať aj kandidátom na poslancov Európskeho parlamentu, ktoré sa čoskoro uskutočnia na Slovensku. Ako uviedol generálny manažér AHRS Marek Harbuľák, smerovanie cestovného ruchu rozpracuje asociácia spolu so svojimi členmi pre potreby Slovenska.

HOTREC je zastrešujúca asociácia hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a podobných zariadení. Spája 42 národných asociácií v 30 štátoch a je hlasom odvetvia stravovacích a ubytovacích služieb v Európe. Samotné odvetvie poskytuje 11,9 milióna pracovných miest, ktoré sú k dispozícii v 2 miliónoch podnikov a generuje viac než 1,9 miliardy prenocovaní v 200 000 hoteloch a každý deň milióny jedál v približne 1 milióne reštaurácií a podobných zariadení, pričom 90 % všetkých podnikov tvoria mikropodniky. Spolu s ďalšími službami cestovného ruchu tvoria 3. najväčšiu sociálno-ekonomickú činnosť v EÚ. Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska je členom HOTRECu od roku 2011.

Zdroj: AHRS
Foto: Hotrec

www.hotrec.eu, www.ahrs.sk